Ventspilī maza aktivitāte darījumos ar dzīvokļiem Pārventā

1165

Dzīvokļu tirgus aktivitāte pagājušā gada ceturtajā ceturksnī Ventspilī būtiski nav mainījusies. Augstāks ir pieprasījums un darījumu skaits centra zonā, bet mazāks Pārventas pilsētas daļā, teikts Latio mājokļu tirgus pārskatā.

Pieprasītākie ir divu vai trīs istabu dzīvokļi teicamā stāvoklī Ventspils centrālajā daļā, tomēr ir interese arī par neremontētiem un neapdzīvojamiem dzīvokļiem ar iesāktu remontu.

Ventspilī, kur nav jauno projektu, pieprasīti ir dzīvokļi nestandarta daudzdzīvokļu namos. Sērijveida dzīvokļu cena pilsētas centra rajonos ir 450 līdz 600 eiro robežās par kvadrātmetru. Pilsētas vēsturiskajā centrā dzīvokļu tirgus ir mazaktīvs, jo trūkst kvalitatīva piedāvājuma.

Pieprasījums pēc savrupmājām saglabājas zems, visvairāk darījumu notiek Gāliņciemā. Pircējus interesē jaunas vai pilnībā rekonstruētas mājas.

Raksturīgākās cenas vecām savrupmājām ir 35 000 līdz 55 000 eiro, bet jaunām 100 000 līdz 140 000 eiro apmērā.

Gada nogalē un 2016.gada sākumā Ventspilī notikuši tikai daži darījumi ar komeczemēm. Šis sektors vēsturiski ir bijis neaktīvākais. Pārdoti arī vairāki mazstāvu apbūves zemesgabali Gāliņciema pilsētas daļā, Ventas upes tuvumā (ap 15 eiro par kvadrātmetru).

Darījumu skaits ar viensētām Ventspils apkārtnē ir neliels, piedāvājums ir mazs, un ēkas bieži ir ļoti sliktā stāvoklī. Liels ir pieprasījums pēc lauksaimniecības zemēm, un atsevišķās vietās, kur pārklājas vairāku lielo lauksaimnieku intereses, cena var sasniegt pat 4000 eiro par hektāru. Vidējā cena ir 2000 līdz 3000 eiro par hektāru.