Pērn Ventspilī naktsmītnēs gada laikā apkalpoti kopumā gandrīz 113 tūkstoši viesu, kas ir par 2% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Ventspils Tūrisma informācijas centra apkopotā informācija. Vidējais uzturēšanās ilgums pērn sasniedzis 2,5 diennaktis.

Popularitātes ziņā visiecienītākās un pieprasītākās naktsmītnes pērn bija Olimpiskā centra Ventspils viesnīca, kā arī Raibie logi un Jūras brīze, kuras pērn arī ieņēma pirmās trīs vietas konkursā par labāko izmitināšanas uzņēmumu Ventspilī. Ventspils viesiem iecienīti bija arī viesu nami – Veldzes nams un Kupfernams, Piejūras Kempings.

Ārvalstu viesu skaits pērn sasniedzis gandrīz 65 tūkstošus. Visvairāk Ventspili apmeklējuši viesi no Lietuvas, Vācijas, Igaunijas, Krievijas, Zviedrijas, Somijas un Baltkrievijas. Interesanti, ka parādās jauna tendence – ārvalstu tūristi, kuri Ventspilī uzturas vienu dienu, nepārlaižot nakti. Tie lielākoties ir ceļotāji no Skandināvijas, kas iebrauc Ventspilī ar prāmi, pavada pilsētā dienu un novakarē dodas uz nākamo galamērķi.

Ventspili pērn apmeklēja liels tūristu skaits no visiem Latvijas reģioniem. Apkalpoto Latvijas iedzīvotāju skaits, kas apmetušies Ventspils viesnīcās un citās tūristu mītnēs, 2016.gadā sasniedza gandrīz 48 000 cilvēku, kas ir par 5% vairāk kā 2015.gadā.

Populārākie tūrisma objekti arī pagājušajā gadā bija Ūdens Piedzīvojumu parks, Pludmales akvaparks, Piedzīvojumu parks, Ventspils muzejs, Mazbānītis un kuģītis Hercogs Jēkabs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA