Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēgusies pavasara uzņemšana inkubācijas atbalsta programmai. Visos 15 LIAA biznesa inkubatoros pavisam pieteikušies 247 uzņēmumi dalībai inkubācijas programmā, bet Ventspilī kopumā vērojama neliela aktivitāte, liecina LIAA informācija.

Visvairāk pieteikumu saņemti Radošo industriju inkubatorā (27 pieteikumi), kā arī Siguldas (26), Jūrmalas (22) un Liepājas biznesa inkubatorā (20). Šajos inkubatoros tikai septiņas labākās biznesa idejas uzņems inkubācijas programmā, tātad, bija vērojama laba konkurence un atlase.

LIAA biznesa inkubatori sniedz visu nepieciešamo uzņēmuma biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu pieredzējušu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām uzņēmējiem saistošām tēmām, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā. Papildus inkubācijas programmas dalībnieki saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām. Tāpat inkubācijā iespējams pretendēt 50% līdzfinansējumam līdz 5000 eiro aprīkojuma un izejmateriālu iegādes izmaksu segšanai.

Pašlaik LIAA biznesa inkubatoros ir 648 dalībnieki – biznesa ideju autori vai uzņēmumi. No tiem 261 pirmsinkubācijas programmā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju un 387 dalībnieki ir uzņemti inkubācijas programmā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LIAA