Ventspilī pastaigas laikā noklīdušā zēna audzinātajai izteikts rājiens

976

Ventspils krīzes centra Paspārne sociālajai audzinātājai izteikts rājiens saistībā ar 27.februārī notikušo starpgadījumu, kad pastaigas laikā Pārventas Mežaparkā no bērnu un jauniešu grupas noklīda piecus gadus vecs zēns, informē krīzes centra ģimenēm un bērniem Paspārne direktore Ruta Šenkevica.

Pastaigās krīzes centra iemītnieki, darbinieka pavadīti, dodas katru dienu. Taču, tā kā otrdien laukā valdīja liels sals un bija palicis pavisam neilgs brīdis līdz pusdienu laikam, sociālā audzinātāja neilgi pirms plkst.12 pieņēmusi lēmumu ar bērniem doties īsā pastaigā pa tuvējo Pārventas Mežaparka teritoriju. Ārpus krīzes centra telpām audzinātājas pavadībā devusies neliela bērnu un jauniešu grupiņa – 12 personas.

“Pastaigas laikā notika nepatīkams starpgadījums. Audzinātāja konstatēja, ka viens no bērniem – piecus gadus vecs zēns – vairs nav viņas redzeslokā. Zēns bija noklīdis, un nekavējoties tika sākta viņa meklēšana. Iesaistījās gan audzinātāja, gan arī pārējie pastaigas dalībnieki,” skaidroja Šenkevica.

“Vienlaicīgi zēnu jau bija pamanījusi kāda sieviete un paziņojusi pašvaldības policijai par atrasto zēnu. Pašvaldības policijas darbinieki sazinājās ar krīzes centru un informēja, ka pie viņiem ir zēns, un jautāja, vai viņš nav mūsu klients. Apstiprinājām, ka tieši šobrīd zēns tiek meklēts. Situācija rezultātā tika atrisināta veiksmīgi un īsā laika periodā, jo kopš zēna pazušanas brīža bija pagājušas aptuveni 20 minūtes,” turpināja krīzes centra direktore.

Zēnam ir attīstības traucējumi, kas būtiski ietekmē viņa uzvedību. Turklāt gan attīstības traucējumu, gan arī dzīvesvietas maiņas dēļ puisēnam ir grūtības orientēties vidē, skaidroja Šenkevica.

“Atzīstu, ka darbiniece ir pieļāvusi kļūdu, tomēr vēlos atzīmēt, ka audzinātājas rīcība šajā situācijā bija operatīva un atbilstoša darba instrukcijām. Darbiniece ir sniegusi savus paskaidrojumus par notikušo un saņēmusi rājienu, jo, pildot savus darba pienākumus, nebija pilnīgi apzinājusies situāciju pasliktinošos apstākļus un jau laicīgi paredzējusi iespējamus sarežģījumus pastaigas laikā,” sacīja krīzes centra direktore.

Pēc starpgadījuma tika sasaukta krīzes centra darbinieku kopsapulce, detalizēti pārrunājot notikušo un vēlreiz atgādinot rīcības modeļus dažādās ārkārtas situācijās.

“Krīzes centra Paspārne darbinieku vārdā gribu izteikt lielu pateicību sievietei, kas nebija vienaldzīga, pamanot mazu bērnu vienu pašu netālu no rotaļu laukuma, kā arī Ventspils pašvaldības policijai, kas tik operatīvi un profesionāli spēja iesaistīties šis situācijas ātrā un sekmīgā atrisināšanā,” piebilda Šenkevica.

Jau ziņots, ka 27.februārī ap plkst.12 kāda sieviete Ventspils Pašvaldības policijai ziņojusi par Ventspilī, Pārventas Mežaparkā, sastaptu piecgadīgu zēnu, kurš bija nodalījies no bērnu grupas un saucis pēc palīdzības, apstiprināja pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs. Pašvaldības policija noskaidroja, ka zēns ir no krīzes centra Paspārne. Pašvaldības policijas rīcībā nebija informācijas, cik ilgi zēns bija noklīdis no grupas, taču pieļāva, ka ļoti ilgs laiks nebija pagājis. Neskatoties uz auksto laiku, zēns nav izskatījies pārsalis.

Autors: LETA / Foto: SXC