Ventspilī strādājošā šokolādes fabrika “Pobeda” apgrozījums kāpis par 55%

0
490

Krievijas šokolādes ražotāja Pobeda Confectionery pērn kāpinājis apgrozījumu par 55,3% un sasniedza 4,209 miljonus eiro, savukārt peļņa sasniedza 186 120 eiro, liecina Firmas.lv publiskotais pārskats.

Fabrika ne tikai turpināja ražot šokolādi Latvijas tirgum, bet arī uzsāka šokolādes konfekšu ražošanu, turklāt – vairāku veidu. Savukārt saražoto šokolādes masu eksportēja uz Krieviju. Ārpus Latvijas tirgus šī uzņēmuma, kas reģistrēts Latvijā, lai tādā veidā varētu realizēt produkciju Eiropas Savienības robežās, produkcija bija pieejama arī pārējās Baltijas valstīs, kā arī Bulgārijā.

Šogad uzņēmums plāno būtisku realizācijas pieaugumu, pateicoties pašu ražotās produkcijas klāsta paplašināšanai.

2000.gadā Krievijā dibinātā kompānija Pobeda ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs. Latvijas uzņēmuma kapitālā 90,2% pieder Kiprā reģistrētai kompānijai Adellaar Holdings Limited, bet pārējo kapitāldaļu īpašnieki ir Krievijas pilsoņi Vitālijs un Olga Muravjovi. Ieskaitot tirdzniecības nodaļu, kompānija 2018.gada nogalē nodarbināja 26 darbiniekus, kā arī vidēji 30 darbiniekus 2018.gadā, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pobeda