Ventspilī veidos pirmo datorredzes laboratoriju Eiropā

1577
Autors: PlayGineering Systems
Autors: PlayGineering Systems

Viens no Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstījiem pirmajiem pieciem projektiem, kas saņems domes finansiālu atbalstu Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros, ir SIA PlayGineering Systems pieteikums. Uzņēmums uz Olimpiskā centra Ventspils bāzes Ventspilī iecerējis izveidot Eiropā pirmo datorredzes sporta laboratoriju.

Projekta ietvaros paredzēta aprīkojuma iegāde un uzstādīšana Ventspils Olimpiskajā centrā, ieviešot inovatīvus, uz datorredzi un mākslīgo intelektu balstītus spēlētāju atsekošanas risinājumus, kas ir unikāli ar to, ka nav nepieciešama īpašu raidītāju piestiprināšana spēlētajiem. Nākotnē šāda sistēma nodrošinās NBA un NHL līmenim atbilstošu spēļu statistisko analīzi, automatizētu, bez operatoru iesaistes spēļu filmēšanu no vairākām kamerām un pārraidi tiešraidē, video tiesāšanas un vārtu fiksēšanas sistēmas darbību.

Sekmīgas visu īstermiņa un ilgtermiņa ideju realizācijas rezultātā uzņēmēji cer, ka tā Ventspils kļūs par Eiropas nozīmes augsto tehnoloģiju metropoli, kā arī pastiprinās Ventspils IKT nozares attīstības stratēģijā noteikto virzību uz viedo pilsētu tehnoloģiju plašāku ieviešanu. Savukārt Olimpiskajam centram Ventspils būs potenciāls kļūt par vienu no modernākajiem sporta centriem pasaulē.