Oktobra mēneša pēdējā ceturksnī Ventspilī Nodarbinātības Valsts aģentūrā bez darba reģistrētas 852 personas. Reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, ir saglabājies 4,0% apmērā (pēc līdzšinējās metodoloģijas, rēķinot pret ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu, bezdarba līmeņa rādītājs būtu 5,0%), informē pašvaldība. Skaitliski ievērojams brīvo vakanču skaits ir betonētājiem un zivju apstrādātājiem, kopumā ir nepieciešami teju 60 šo darbu veicēju.

Latvijas lielo pilsētu vidū Ventspils ir pa vidu ar piekto zemāko bezdarba rādītāju. Zemāks ir Valmierā, kur nedēļas laikā tas ir samazinājies līdz 3,0%. Seko Rīga (3,1%), Jelgava (3,4%) un Jūrmala (3,6%), bet augstāks par Ventspili bezdarba līmenis ir Jēkabpilī (5,5%), Liepājā (6,1%), Daugavpilī (7,5%) un Rēzeknē (10,0%).

NVA Ventspils filiāles vakanču datu bāzē pašlaik ir reģistrētas 135 aktuālas vakances, no tām skaitliski gandrīz puse ir nepieciešamība pēc betonētājiem (30 vakances) un zivju apstrādātāji (28). Seko metāla būvkonstrukciju montētājs (10) metāla konstrukciju atslēdznieks (10) un betonēšanas tehniķis (8), pārējās profesijas ir pieprasītas ar 3 un mazāk vakancēm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA