Ar labdarības skrējienu vāks ziedojumus palīdzībai smagi slimiem bērniem

0
955

Tieši dienu pirms Ziemassvētku vakara, proti, 23.decembrī plkst.12 Ventspils Piedzīvojumu parkā tiks dots starts labdarības skrējienam, kura mērķis ir sadarbībā ar atbalsta centru ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām Cimdiņš palīdzēt smagi slimiem bērniem un vienlaikus arī popularizēt aktīvu dzīvesveidu, informē biedrība Matisons Runner’s Club.

Šī gada labdarības skrējienā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti ventspilniekam Tomam, kuram ir tikai trīs gadiņi. Šī ir tā reize, kad trasi 3,8 km garumā ir iespējams noskriet, notipināt, nūjot vai vienkārši nosoļot nesteidzīgi ar garantiju, ka ikviens būs vairojis prieku ne tikai sev, bet arī Tomam un viņa ģimenei, tādēļ pasākumā aicināti piedalīties dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki, stāsta akcijas rīkotāji.

Trīsgadīgais puika Toms nāk no labsirdīgas un gaišas ģimenes, kurā ir vecāks brālis un māsa. Tomam ir 16.hromosomas delēcijas sindroms, kas konstatēts vienīgajam bērnam Latvijā. Toms vēl ir mazs, bet ļoti mērķtiecīgs un pateicoties ģimenes atbalstam un daudziem pedagogiem, Toma fiziskā un garīgā veselība sāk strauji uzlaboties. Puisēns vēl nesēž, nerāpo, nestaigā un nerunā, bet viņam patīk strādāt pašam, līdz ar to nepieciešams īpaši pielāgots krēsls komplektā ar galdu, kas nodrošina pareizu ķermeņa pozicionēšanu. Ikdienā Toms ir smaidīgs, draudzīgs, ļoti patīk gaismas un viss, kas patīk maziem bērniem, un tas dod lielu ticību un spēku ģimenei. Tomēr bez līdzcilvēku palīdzības viņi nevar atļauties krēsla iegādi. Tāpēc labdarības skrējiena visa iegūtā dalības maksa tiks novirzīta kā ziedojums tieši šai stiprajai ģimenei, norāda biedrībā Matisons Runner’s Club.

Labdarības skrējiena starta un finiša vieta ir Ventspils Piedzīvojumu parks. Trase vedīs pa jaunizveidoto veloceliņu no Saules ielas uz Vasarnīcas ielu līdz bānīša sliedēm un pa izveidoto pastaigas celiņu gar sliedēm atpakaļ uz Piedzīvojumu parku. Kopējais garums ir 3,8 km. Pēc skrējiena ikviens saņems piemiņas balviņu.

Reģistrēšanās skrējienam sāksies plkst.11, bet plkst. 11.55 – pasākumu organizatoru uzruna un skrējiena atklāšana. Pēc skrējiena notiks piemiņas pateicību katram dalībniekam pasniegšana, kā arī tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, siltas tējas un piparkūku baudīšana.

Pasākumā aicināti piedalīties visi Ventspils iedzīvotāji un viesi, kuri vēlas atbalstīt Tomu, veicot ziedojumu pasākuma laikā. Šis ir brīvprātīgs ziedojums un katrs pats izvēlas tā summu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Matisons Runner’s Club