Ventspils brīvosta un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) parakstīs līgumu par Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju pārbūvi un atjaunošanu, kura īstenošana dzīvē izmaksās vairāk nekā 18 miljonus eiro. Tā lielāko daļu līdzfinansēs Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Kā pavēstīja Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa, līdz 2022.gadam Ventspils brīvostā paredzēta vairāku nozīmīgu hidrobūvju – Ziemeļu mola, Dienvidu mola, krasta nostiprinājumu un mazās zvejas ostas – atjaunošana un pārbūve. Projekta kopējā vērtība ir vairāk nekā 18 miljoni eiro. Tas ir viens no diviem ES Kohēzijas fonda līdzfinansētiem projektiem, ko šobrīd realizē Ventspils brīvostas pārvalde. Otra projekta, kas ir pievedceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām, kopējā vērtība ir ap 19,9 miljoniem eiro. 85% no projektu attiecināmajām izmaksām līdzfinansēs ES Kohēzijas fonds.

Jau tuvākajā laikā sāksies būvdarbi Dienvidu mola teritorijā, kur būtiskākie plānotie darbi ir mola tetrapodu krāvuma papildināšana, segumu atjaunošana, fasāžu remonts un jauna apgaismojuma izbūve visā mola garumā, skaidroja Ieviņa. Savukārt ziemeļu mola atjaunošana sāksies nākamā gada vidū. Šeit paredzēta viļņu aizsargsienu atjaunošana, mola fasādes sienu grunts necaurlaidības nodrošināšana un mola seguma atjaunošana.

Vairākās vietās Ventspils ostā tiks pārbūvēti krasta nostiprinājumi. Savukārt, mazajā zvejas ostā un Ventspils brīvostas pārvaldes flotes piestātnē jeb tā sauktajā Ziemas ostā tiks būvētas papildu konstrukcijas, lai samazinātu viļņošanos piestātnēs un uzlabotu kuģu stāvēšanas apstākļus vētru laikā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvostas pārvalde