Ventspils pilsētas dome apstiprinājusi pilsētas attīstības programmas 2014.-2020.gadam aktualizēto investīciju plānu, kuru papildināja ar virkni jauno plānoto ideju īstenošanu dzīvē, piemēram, jaunā peldbaseina projekts, “zaļo” autobusu iegāde, Ventspils slimnīcas pārbūve un citi. Par balsoja astoņi deputāti, bet četri domes deputāti atturējās.

Kā norādīts aktualizētajā investīciju plānā, saskaņā ar to Ventspilī pilsētā plānots īstenot jaunus pilsētvides un rūpnieciskās industralizācijas attīstības, kā arī izglītības iestāžu modernizācijas projekti. Šāda investīciju plāna aktualizācija bija nepieciešama, ņemot vērā nacionālā līmenī veiktās izmaiņas pašvaldību prioritāro projektu īstenošanas nosacījumos. Ņemta arī vērā iepriekš plānoto projektu uzsākšana, kā piemēru minot Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas būvniecība, kas turpinās pilnā sparā, tāpat dažādu pievadceļu pārbūves darbi, Ventspils slimnīcas pārbūve un iekārtu iegāde, kā arī vairāki citi projekti.

Kā norāda pašvaldība, būtiskākais ir tas, ka investīciju plāns ir papildināts arī ar jaunām projektu idejām pilsētas turpmākai attīstībai. Starp lielākajiem un prioritārajiem projektiem tiek minēts lielā 50 metru peldbaseina ar rehabilitācijas centru un viesnīcas pakalpojumu būvniecība, iekštelpu bērnu pilsētiņas un ziemas skeitparka bāzes izveide, videi draudzīgu jeb elektroautobusu iegāde un citas idejas.

Savukārt pilsētas industralizācijas virzienā pašvaldība plāno jaunu ražošanas ēku būvniecība brīvostas teritorijā, jaunu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku būvniecību, kas ir nebijusi aktivitāte pilsētas vēsturē pēdējo desmitgažu laikā (pilsētas pašvaldības rīcībā praktiski nav dzīvojamā fonda, tā nesen arī aicināja atsaukties tos ventspilniekus, kuri vēlas pārdot četru istabu dzīvokļus), kā arī veloceliņu attīstība un citas idejas.

Iecerēts turpināt arī vispārējās izglītības iestāžu modernizāciju, ieguldījumus veicot gan Eiropas Savienības līdzfinansēta projekta ietvaros, gan no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Starp lielākajiem projektiem nākotnē minēti arī Zinātnes un inovāciju centra, Gāliņciema bibliotēkas, Bērnu bibliotēkas izveide, Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvniecība.

Investīciju plāns ir daļa no Ventspils pilsētas attīstības programmas 2014.-2020.gadam un pamats Eiropas Savienības fondu finansējuma ieguldījumu veikšanai un projektu īstenošanai, tā skaidro pašvaldība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC