Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava Kurekss plāno ieguldīt divus miljonus eiro biomasas katla iekārtas sistēmā.

Kurekss ir izsludinājis iepirkumu konkursu par 10 megavatu jaudīgas biomasas katla iekārtas sistēmas komplektā ar dūmgāžu kondensatoru un emisiju daļiņu elektrostatisko filtru piegādi, uzstādīšanu, palaišanu un nodošanu ekspluatācijā, kā arī darbinieku instruktāžu.

Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2020.gada 30.aprīlim Graudupos, Tārgales pagastā, Ventspils novadā, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības fondu darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība specifiskā atbalsta mērķa Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem apstrādes rūpniecības nozarē projektu atlases otrās kārtas konkursu ietvaros.

Kurekss ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana. 2016.gadā Kurekss apgrozījums bija 47,34 miljoni eiro un peļņa bija 1,178 miljoni eiro. Kompānijas 2017.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. Kurekss īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis.

Autors: LETA / Foto: LETA