Viens no lielākajiem granulu ražotājiem Latvijā – SIA Kurzemes granulas pilnībā nonācis kokmateriālu ražotāja SIA Kurekss īpašumā. Kā liecina Lursoft Klientu portfelī pieejamais ziņojums, Ventspils novadā bāzētais uzņēmums Kurekss, kam līdz šim piederēja 33% uzņēmuma kapitāla daļu, kļuvis par Kurzemes granulu vienīgo īpašnieku.

Līdz šim pārējie 33% no SIA Kurzemes granulas pamatkapitāla piederēja SIA Baltic Biomax, 13% – SIA AOB, 8% daļu piederēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Viesturam Grīnbergam, bet pa 6,5% daļu katrai – Ilzei Kalniņai un Baibai Pumpurai.

Par Kurzemes granulas dalībnieku Kurekss kļuva 2003.gadā, kad izveidojās minētais uzņēmums. SIA Kurzemes granulas ir lielākais granulu ražošanas uzņēmums ar vietējo kapitālu Latvijā, kas strādā Ventspils brīvostas teritorijā. Ražotne darbojas kopš 2005.gada un šobrīd saražo ap 70 tūkstošiem tonnu granulu gadā. Industriālās granulas pārsvarā tiek piegādātas bērtā veidā ar kuģiem uz dažādām Eiropas valstīm, kur tiek izmantotas elektrostacijās, termocentrālēs un katlu mājās. Savukārt Premium granulas pamatā tiek piegādātas klientiem iepakotā veidā izmantošanai gan mājsaimniecībās, gan nelielos uzņēmumos apkures vajadzībām ārvalstīs, norāda uzņēmums. Kurzemes granulas aizpērn apgrozījums bija 7,101 mlj. eiro, bet strādāja ar 188 tūkstošu eiro zaudējumiem.

Savukārt SIA Kurekss ir viens no lielākajiem kokmateriālu ražotājiem Latvijā, kam aizpērn apgrozījums sasniedza 47,34 mlj. eiro, bet peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 1,178 mlj. eiro. Uzņēmums, kurā pašlaik strādā 200 darbinieku, dibināts 1995.gadā. Tā darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana. Uzņēmuma kapitāldaļas vienādā 50% apmērā pieder Jānim un Arnim Apsīšiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA