Noslēgsies ostas promenādes piestātņu atjaunošana

1287

Noslēgumam tuvojas pagājušā gada nogalē sāktie Ventspils ostas promenādes piestātņu atjaunošanas darbi. Pilnībā darbus plānots pabeigt jūnija vidū.

Ostas promenādes septiņu piestātņu atjaunošana tiek pabeigta pakāpeniski. Šobrīd jau var izmantot piestātni Nr.20, kur pietauvojas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs un pamazām noslēdzas būvdarbi arī pārējās piestātnēs.

Ostas ielas promenādes piestātņu konstrukciju atjaunošanas darbi tiek veikti gandrīz 1390 metru garumā no piestātnes Nr.19 līdz Nr.25A. Piestātnes būvētas dažādos laikos no pagājušā gadsimta sākuma līdz 90-tajiem gadiem, bet pēdējā pārbūve bijusi pirms apmēram 20 gadiem. Ilgajā ekspluatācijas laikā piestātņu konstrukcijas bija nolietojušās. Šīs piestātnes kalpo arī kā ostas krasta līnijas stiprinājums, tāpēc to atjaunošana ir svarīga ostas dziļuma uzturēšanai un drošai navigācijai. Promenādes piestātnes visbiežāk izmanto Ventspils brīvostas pārvaldes flotes kuģi – piesārņoto ūdeņu savācēji, zemessmēlējs, kā arī citi kuģi, kas piestāj Ventspils ostā. Kravu pārkraušana šajās piestātnēs nenotiek.

Kopējās būvniecības izmaksas ir 1,87 miljoni eiro.