Ventspilī notiks Latvijas lakrosa čempionāta finālspēles

1399

4. un 5.jūnijā Ventspilī, futbola stadionā Katoļu ielā, notiks Latvijas lakrosa čempionāta finālspēles. Par šīs sezonas čempiona titulu cīnīsies četras Latvijā vadošās vīriešu lakrosa komandas.

Sestdien pusfinālos tiksies Archer Lacrosse un RJTC, kā arī Druva Dynamite un Mītava/LLU. Spēles sāksies attiecīgi plkst.12 un 14. Svētdien spēle par trešo vietu notiks plkst.11, bet par zelta medaļām – plkst.13.

Pēc aizvadītās sezonas čempionāta spēlēm, kā arī veiksmīgi notikušās Latvijas lakrosa izlases kandidātu treniņnometnes Ventspils sporta bāzēs, komandas izteikušas vēlmi Ventspilī spēlēt atkal. Spēlētāji atzinuši labo laukuma kvalitāti un citus sportistiem labvēlīgus apstākļus pilsētā, tādēļ Latvijas lakrosa federācija arī šogad gan čempionāta finālspēles, gan izlases kandidātu treniņnometni rīko tieši Ventspilī.

Lakross ir viens no senākajiem sporta veidiem Ziemeļamerikā, ar ko nodarbojušies indiāņi, lai attīstītu vīros spēku un risinātu konfliktus. Lakross ir komandu sporta spēle, ko spēlē ar īpašām nūjām, kuru galos ir trijstūrveida tīkliņi, un bumbiņu. Spēles mērķis – piespēlējot bumbiņu pa gaisu komandas biedriem, iemest to pretinieku vārtos. Lakrosa laukums ir 100 x 55 metru liels, bet Latvijā to parasti spēlē uz mākslīgajiem futbola laukumiem.

Sakarā ar labvēlīgo un kvalitatīvo sporta infrastruktūru Ventspilī, Latvijas Lakrosa federācija ir vairākkārt izteikusi priekšlikumus par lakrosa kustības ieviešanu arī Ventspilī. Pašlaik biedrība DV Sport Management un federācija veic sarunas, potenciālo treneru piesaisti, kā arī apzina citus priekšnosacījumus, lai, iespējams, tuvākā laikā lakrosu varētu apgūt un spēlēt arī Ventspilī.

Latvijā pašlaik darbojas astoņas vīriešu lakrosa komandas un četras sieviešu lakrosa komandas. Ik gadu no vadošajām komandām tiek atlasīti kandidāti iekļūšanai Latvijas lakrosa izlasē, kas pārstāv valsti Eiropas un Pasaules čempionātos.