Partiju “Nacionālā apvienība” un “Alterantive” Ventspils nodaļas vadītāji noliek kopīgi ziedus kritušajiem kareivjiem

2045

8.maijā, Nacisma sagrāves dienā un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā, Nacionālās apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics ar sievu Anželiku un partijas Alternative Ventspils saraksta līderis Vladislavs Šafranskis ar sievu Olgu nolika ziedus pie karavīru piemiņas vietām Ventspilī.

Šis ir precedents, kad tik atšķirīgu politisko partiju pārstāvji kopīgi vienojas par kopīgu rīcību un noliek ziedus kritušo karavīru piemiņai, nešķirojot, kuras armijas rindās tie karoja. Ventspilī karavīri tika godināti Meža kapos pie Baltā krusta un Brāļu kapos.

Bruno Jurševics: “8.maijā, 2. Pasaules kara karavīru upuru piemiņas brīdī mēs ar Vladislavu Šafranski un ģimenēm nolēmām godināt kritušos Ventspilī gan pie Baltā krusta, gan Brāļu kapos par godu padomju karavīriem, no kuriem daļa bija latvieši. Mums latviešiem tāds bijis liktens, ka bija jākaro brālim pret brāli, tēvam pret dēlu, atrodoties dažādās frontes pusēs. Arī manā ģimenē abi vectēvi karoja katrs savā frontes pusē.”

Vladislavs Šafranskis: “Šodien ir 8.maijs, rītdien 9.maijs. Tie ir vienādi traģiski datumi Latvijas valstij un Latvijas tautai. Šajās dienās mēs liekam puķes, atceroties pagājušā gadsimta baisāko karu un pieminot tā upurus. Es novēlu, lai mēs mācāmies no vēstures un nekad nepieļautu līdzīgas kļūdas – lai Latvija dzīvotu mierā un labklājībā.”

Abu partiju pārstāvju rīcība, kopīgi godinot kritušos karavīrus 8.maijā, ir piemērs valsts augstākajām amatpersonām, politiķiem un sabiedrībai kopumā par spējām vienoties par augstākiem mērķiem un vērtībām, nevis strīdoties par vēstures datumiem un politiskajiem principiem.

1945. gada 8. maijā nacistiskā Vācija parakstījusi aktu par kapitulāciju, kā rezultātā Eiropā beidzās no 1939. līdz 1945. gadam ilgušais Otrais pasaules karš. Šī ir  karavīru atceres diena, ko oficiāli atzīmē Eiropā. Savukārt Krievijā to svin 9. maijā, tāpēc arī Latvijā krievu tautības iedzīvotāji un to intereses pārstāvošās partijas svin šajā datumā.