Turpinoties siltai vasarai, kas, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, turpināsies lielākoties visu jūliju, Valsts policija aicina iedzīvotājus pirms došanās aizmirsties nesteidzīgā atpūtā uz pludmali padomāt par savu mantu drošību, kas tiek atstātas automašīnā. Piejūras autostāvvietās, kas vasarā ir lielākoties pārpildītas, šajā laikā mēdz sirot garnadži, kuri veikli spēj iekļūt jūsu automašīnā un nemanot piesavināties atstātās vērtības un žigli nozust. Skāde jums, sabojāts garastāvoklis un atpūta, tādēļ – esiet prātīgi!

Kā stāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, policisti aicina pastiprināti pievērst uzmanību savu mantu drošībai – pat šķietami nevērtīgām mantām, kuras tiek atstātas automašīnas salonā, jo  tās var būt absolūti vienkāršs iemesls, lai zaglis izsistu automašīnas logu. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai automašīnas salonā neatstātu vērtīgus priekšmetus. Ja negribas ņemt līdzi uz pludmali, šīs mantas vismaz novietot neredzamā vietā – automašīnas salona apakšlādē jeb tautā sauktajā “bardačokā” vai, kas ir vislabāk un vienkāršāk, novietot slēgtā bagāžniekā.

Tāpat automašīnu saimniekiem pirms došanās ūdens un saules peldēs ieteicams pārliecināties, ka durvis ir aizslēgtas un signalizācija ieslēgta, bet logi – droši aizvērti. Jā, ir ļoti karsts un stāvlaukumos bieži vien savs spēkrats jāatstāj tiešos saules staros. Mašīna sakarst un ir skaidrs, ka negribas pēc atpūtas pie ūdeņiem pēc tam sēsties mašīnā, kurā justies kā pirtiņā. Nereti tiek atstāti vaļā logi ar nelielām šķirbām. Ja tā, tad atstājiet tik nelielas šķirbas, lai nevarētu pat pirkstus iebāzt, jo tādējādi garnadži atsevišķos gadījumos var logu arī atspiest un iekļūt salonā. Drošāk būtu logu atstāt noslēgtu pilnībā, bet pirms došanās tālāk ceļā automašīnu kārtīgi izvēdināt.

Protams, salonā var uz sēdekļiem ko atstāt, bet galvenais, lai tas nav nekas tik vērtīgs, kas mudinādu garnadzi uz ielaušanos un zādzību. Tātad, nekādā gadījumā neatstājiet somu (varbūt tur ir kas vērtīgs, tā nodomās zaglis), kur nu vēl naudas maku vai tālruni, nemaz nerunājot par kādām rotaslietām.

Protams, svarīgi ir novietot automašīnu arī drošākā vietā. Labāk atstājiet mašīnu tur, kur vairāk apgrozās cilvēki, bet centieties neizvēlēties nomaļas un apšaubāmas vietas, jo tas rada lielāku iespēju, ka zaglis netraucēti un nemanāmi var piekļūt jūsu automašīnai un netraucēti rīkoties.

Noteikti nekad neatstājiet automašīnu neaizslēgtu (tas pats attiecas arī tad, kad esat mājās un automašīna ir novietota jūsu mājas pagalmā, garāžā vai pat apsargātā autostāvvietā.
Marķējiet sava spēkrata detaļas. Auto īpašniekiem jāatceras, ka viena no efektīvākajām aizsardzības metodēm pret auto detaļu zādzībām ir to marķēšana.
Neesiet vienaldzīgi! Ja redzat, ka pie kāda transportlīdzekļa stāvvietā vai nomaļā vietā atrodas aizdomīga persona, kura acīmredzami nav transportlīdzekļa īpašnieks un, iespējams, šīs personas nodomi, pēc jūsu uzskatiem ir vērsti uz noziedzīga nozieguma izdarīšanu, nekavējoties ziņojiet policija pa tālruni 110.
Un, vēl. Automašīnas ir viens, bet ar to rūpes par drošību nebeidzas. It īpaši, ja jūs vienatnē dodaties peldēties jūrā. Ja līdzi ir maks, telefons un atslēgas, vēlams šīs vērtīgās lietas neatstāt bez uzraudzības. Palūdziet blakus esošai kādai ģimenei vai šķietami godprātīgiem cilvēkiem paturēt mantas uzraudzībā. Ja esat vairāki cilvēki kopā, drošāk būs, ja visi vienlaikus neietu peldēties, bet kāds paliek pieskatīt mantas. Jo vasaras vidū, un jūlijas, kā zināms, ir atvaļinājumu laiks, pludmalē ir milzum daudz atpūtnieku. Un pūlī ļoti labi jūtas garnadži, kuri mēdz vērot šos cilvēkus un izdevīgā brīdī var izdarīt noziedzīgu nodarījumu.
03.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com