Lielākais specializētais graudu terminālis Latvijā Ventspils Grain Terminal pabeidzis jaunās universālās noliktavas lauksaimniecības produktu uzglabāšanai un pārkraušanai celtniecību un nodevis to ekspluatācijā. Tās kapacitāte būs vairāk nekā 30 000 tonnu.

Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāve Edīte Bingele, papildus termināļa pirmajai kārtai, kas būvēta 2005.gadā, jaunā investīciju projekta ietvaros tika uzcelta un nodota ekspluatācijā jauna universāla noliktava jebkādu lauksaimniecības produktu uzglabāšanai uz grīdas ar kopējo ietilpību vairāk nekā 30 000 tonnas, bunkura svari kuģu iekraušanai, vagonu izkraušanas mezgls, jaunās tehnoloģiskās līnijas kuģu un sauszemes transporta iekraušanai un izkraušanai.

Jaunais objekts ļaus papildus tradicionālajām graudu kravu plūsmām piesaistīt dažādas granulētas kravas, kā arī eļļas un pākšaugu kultūru kravas, tādējādi būtiski paplašinot Ventspilī pārkraujamo lauksaimniecības kravu nomenklatūru, uzsver uzņēmuma vadītājs Vladislavs Šafranskis.

Viņš norādīja, ka interesi par jauno objektu jau esot izrādījuši sauso cukurbiešu graizījumu, saulespuķu sēklu, kurināmo granulu eksportētāji, kā arī dažādu spraukumu, jēlcukura eksportētāji, importētāji un pārstrādātāji, kombinēto barību ražotāji. Pirmie līgumi par granulēto kravu pārkraušanu jau esot noslēgti.

“Šī projekta īstenošanas rezultātā mūsu terminālis no šauri specializēta graudu termināļa kļūs par universālu termināli absolūti jebkādu lauksaimniecības produktu pārkraušanai kā virzienā “uz jūru”, tā arī “no jūras”. Turklāt vienlaicīgās uzglabāšanas apjoms palielināsies no 70 000 līdz 100 000 tonnām dažādu kravu, kas ļauj vienlaicīgi uzkrāt divas Panamax tipa kuģu partijas un vienlaicīgi strādāt gan ar eksporta, gan importa kravu plūsmām,” pauda Šafranskis.

Kopējā termināļa caurlaides spēja projekta īstenošanas rezultātā būs divi miljoni tonnu pārtikas kravu gadā. Projekta kopējās investīcijas sasniedza septiņus miljonus eiro.

Ventspils Grain Terminal pērn strādāja ar 3,535 miljonu eiro apgrozījumu un 185 653 eiro peļņu, liecina Firmas.lv dati.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA