Ventspils piejūras kempingā atkal paceļ Zaļās atslēgas karogu

1661

Pirmdien, 30.maijā, Ventspils Piejūras kempingā jau otro gadu pēc kārtas tika pacelts Zaļās atslēgas karogs, ko līdz ar ekosertifikātu Ventspils Piejūras kempings kā pirmais un joprojām vienīgais kempings Latvijā saņēma šā gada sākumā.

Zaļās atslēgas karoga pacelšanā piedalījās Ventspils pilsētas vispārizglītojošo skolu skolēni, kuri aktīvi iesaistās vides izglītības pasākumos. Skolēni tik iepazīstināti ar Zaļās atslēgas kustību, kā arī klātienē varēja uzzināt par Piejūras kempinga videi draudzīgo saimniekošanu.

Pirmo reizi Ventspils Piejūras kempings ekosertifikātu saņēma 2015.gada janvārī, gūstot starptautisku apliecinājumu labajai praksei un ilgtspējīgai attīstībai vides jomā. Izpildot noteiktos kritērijus, Piejūras kempings arī šogad saņēmis ekosertifikātu, tādējādi esot pirmais un joprojām vienīgais kempings Latvijā, kurš saņēmis šāda veida ekosertifikāciju.

Zaļā atslēga ir pasaulē nozīmīgākā un ātrāk augušā ekosertifikācijas sistēma tūrisma mītnēm, tādējādi sertifikāta iegūšana apliecina Ventspils Piejūras kempinga labo praksi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jomā, kā arī veicina kempinga pozitīvu atpazīstamību Eiropas Savienībā.

Ekosertifikāts ietver kritērijus infrastruktūras, pārvaldes un komunikācijas jomās, un tās mērķis ir samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi un veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā. Kopumā kempingam, lai iegūtu sertifikātu, bija jāatbilst vairāk nekā 70 kritērijiem 12 grupās.

Kempings, gatavojoties jaunajai tūrisma sezonai, kā ik gadu veic arī vairākus uzlabošanas darbus. Arī šogad veikts kapitālais remonts četrām kempinga mājiņām un servisa ēkai, kā arī vairākām mājiņām atjaunotas terases.

Savukārt – lai kempings kļūtu vēl zaļāks, daļa sadzīves tehnikas un iekārtas nomainītas uz energoefektīvākām. Teritorijā un kempinga ēkās uz energoefektīvākām nomainītas arī spuldzes. Kempinga teritorijā atrodas atkritumu šķirošanas konteineri stiklam, PET pudelēm, plastmasas izstrādājumiem, kā arī sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojumiem. Savukārt, lai produktīvāk un efektīvāk samazinātu ūdens patēriņu kempinga teritorijā, servisa ēkā uzstādīti jauni ūdens izlietnes un dušas dozatori, ko paredz arī ekosertifikāta rīcības plāns un vides politika.