Ventspils slimnīcā ārstējas sezonā pirmais ērču encefalīta slimnieks

1599

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī pašlaik ārstējas šajā sezonā pirmais pacients, kurš inficējies ar ērču encefalītu. Pacients nav bijis vakcinējies pret ērču encefalītu, portālam Ventspilsnieks.lv skaidroja slimnīcā.

Jau pirms ērču aktivitātes perioda slimnīca aktīvi atgādināja, ka vienīgais drošais veids, kā cilvēks sevi var pasargāt no iespējas inficēties ar ērču encefalītu ir vakcīna. Ērču encefalīts ir bīstama infekcijas slimība, kas var noritēt dažādās smaguma pakāpēs un var atstāt sekas uz visu turpmāko dzīves kvalitāti, piemēram, cilvēkam var būt koncentrēšanās problēmas, atmiņas un runas traucējumi, galvassāpes, nogurums, traucētas pārvietošanās spējas un pat paralīze. Inficējoties ar ērču encefalīta vīrusu, novērojama paaugstināta temperatūra, pazeminātas darbaspējas, galvas un muskuļu sāpes, lauzoša sajūta kaulos, slikta dūša, kā arī izteikts nespēks. Gadījumā, ja parādās slimības simptomi, noteikti nepieciešams vērsties pie ārsta.

Slimnīcas uzņemšanas nodaļā šogad pēc palīdzības, lai noņemtu piesūkušos ērci, vērsušies jau 98 pacienti. Pirmais pacients pēc palīdzības vērsies jau 23.martā. Slimnīca arī šobrīd aicina vakcinēties un pasargāt sevi no inficēšanās ar ērču encefalītu. Vakcinēties pret ērču encefalītu var slimnīcas procedūru kabinetā, kas atrodas 1.stāvā līdzās reģistratūrai, ieeja no Vasarnīcu ielas. Kabinets darba dienās strādā no plkst.16 līdz 18.30. Lai saņemtu nepieciešamo vakcināciju arī brīvdienās, par to nepieciešams iepriekš vienoties, zvanot pa tālruni 63620980 kabineta darba laikā.

Lai, dodoties zaļumos, nepieļautu ērces piesūkšanos, nepieciešams izvēlēties piemērotu apģērbu, kas neļaus ērcei pakļūt zem tā – aprocēm, apkaklei, bikšu galiem jābūt cieši pieguļošiem. Tāpat ieteicams valkāt gaišas drēbes, lai ērci varētu laikus pamanīt. Ja ērce piesūkusies, tad tā pēc iespējas ātrāk uzmanīgi jānoņem. Līdz ar ērču encefalītu iespējams saslimt arī ar Laimas slimību, un, ņemot vērā to, ka šīs slimības ierosinātāji atrodas ērces zarnās, svarīgi to nesaspiest.