Latvijas lielajās pilsētās iedzīvotāji biežāk pārvietojas ar automašīnu nekā ar sabiedrisko transportu, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktajā aptaujā. Ventspilī iedzīvotāji ikdienas gaitās biežāk izmanto automašīnas, mazāk – sabiedrisko transportu.

Ikdienā lielākā daļa jeb 54% Ventspils iedzīvotāju pārvietojas ar automašīnu. Visaktīvākie automašīnu izmantotāji ir Valmierā (61%), bet visretāk ar automašīnām pilsētā pārvietojas Liepājā (45%).

Veicot datu telpisku analīzi, CSP pārbaudīja, vai kādā no pilsētas daļām ir būtiski atšķirīgs iedzīvotāju īpatsvars no pilsētas vidējā, kas ikdienā pārvietojas ar automašīnu. Ventspils uz pārējo Latvijas lielo pilsētu fonu izceļas īpaši.

Kā jau minēts, vidēji Ventspilī ar automašīnu brauc 54,5% iedzīvotāju. Aptaujājot iedzīvotājus konkrētos apdzīvotos rajonos atklājās, ka Sarkanmuižas laukos, Kantsonciemā, Strīkciemā, Jāņciemā, kā arī Čīkstiņciema un Pārventas dienviddaļā automašīnu ikdienā izmanto par 18% mazāk (36,5%), kamēr Kauškuļciema ziemeļdaļā, Mācītājplacī, Kurpniekciemā, Gāliņciemā un Žāžciemā par 27,2% vairāk (81,7 %).

Pilsētas sabiedrisko transportu visbiežāk izmanto daugavpilieši (71%), un viņi ar to ir arī visapmierinātākie (85%). Ventspilī sabiedrisko transportu izmanto vidēji mazāk iedzīvotāju nekā tie, kuri ikdienā izmanto savus auto – 47%, no tiem 70% ir pauduši apmierinātību ar pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

Ventspilī no sabiedriskā transporta izmantotājiem ikdienā 62% ir sieviešu. Tikai 27% pasažieru ir vīrieši, kas ir otrs zemākais rādītājs Latvijā. Pārējie pasažieri ir bērni.

Aptaujas dati rāda, ka ar velosipēdu regulāri brauc aptuveni 10% pilsētnieku. Visvairāk riteņbraucēju ikdienā ir Liepājā (13%), bet Ventspilī šis rādītājs ir 9%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA