Ventspilniekus izglītos e-paraksta nepieciešamībā un tā lietošanā

712

Kas ir elektroniskais jeb e-paraksts un kāpēc tas ir nepieciešams, kā to lietot? Uz šiem jautājumiem ventspilniekiem atbildes sniegs Ventspils Digitālais centrs, rīkojot pilsētas iedzīvotājiem bezmaksas semināru un apmācības e-paraksta lietošanā, kas notiks 16.janvāra vakarā Digitālajā centrā.

Kā pastāstīja centra direktora vietnieks Raitis Roze, pasākuma laikā iedzīvotajiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt konsultācijas. Lai Ventspils Digitālā centra speciālisti varētu nodemonstrēt, kā elektroniski parakstīt dokumentus, pasākuma dalībnieki aicināti līdzi ņemt savus elektroniskā paraksta pieejas datus. Informatīvo pasākumu apmeklēt aicināti arī vecāki, kuri savus bērnus vēlas reģistrēt uzņemšanai pirmajā klasē.

Roze stāstīja, ka ir būtiski savlaicīgi padomāt par elektroniskā paraksta izmantošanas tiesībām. Dokumentus parakstīt elektroniski iespējams ikvienam, sākot ar 14 gadu vecumu un izmantojot eID karti, kuru izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā vai pārstāvniecībā ārzemēs. eID karte nodrošina iespēju gan apliecināt identitāti, gan parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu.

Tāpat iespējams izmantot mobilo lietotni eParaksts mobile, kas nodrošina gan identitātes apliecināšanu interneta vietnēs un informācijas sistēmās, gan arī iespēju parakstīt dokumentus portālā eParaksts.lv un citviet.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Eparaksts.lv