Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC) atklājis virtuālo astronomijas enciklopēdiju. Tā ir radīta ar nolūku, lai arī latviešu valodā būtu ērti pieejama informācija par dažādām astronomijas tēmām, atklāja VSRC projektu koordinatore Daiga Druvaskalne.

Šobrīd virtuālajā enciklopēdijā ir pieejamas 36 no 48 tēmām par Saules sistēmu. Drīzumā būs pieejamas arī tēmas par kosmosa izpēti un apguvi, kā arī tālo kosmosu. Enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt interesentus ar dažādām astronomijas tēmām latviešu valodā, jo mūsdienās lielākoties informācija ir pieejama tikai angļu valodā.

Arī VeA rektors Kārlis Krēsliņš atzinīgi vērtēja gan paveikto, gan turpmāk izvirzītos mērķus, jo kopumā paredzēts enciklopēdijā apkopot 100 dažādas tēmas astronomijas nozarē.

Virtuālo astronomijas enciklopēdiju sagatavojusi Anna Gintere no SIA StarSpace. Interesanti, kā pirmo izglītību viņa ir apguvusi medicīnu un pēc tam – datorzinātnes, tomēr viņa jau ilgi interesējusies par kosmosu, astronomiju un zvaigznēm, kam tad arī pievērsusies.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay