Ventspils Augstskolā (VeA) darbu sāk video filmēšanas studija, kas būs tehniskais atbalsta punkts tālmācības virziena video satura veidošanai un studiju programmu digitalizācijai. Ar iegādāto aprīkojumu gandrīz 30 000 eiro vērtībā VeA apliecina savu gatavību arī neklātienes studiju programmu īstenošanai. 

Šobrīd katrai VeA fakultātei izstrādes stadijā ir viens tālmācības kurss, kurā tiks izmantots video formāts un interaktīvi elementi. Jaunie tālmācības kursi tiks piedāvāti studentiem rudens semestrī kā brīvās izvēles jeb C daļas kursi. Nākamā gada pavasarī plānots piedāvāt interesantus video mācību kursus datorzinātnēs, elektronikā, uzņēmējdarbībā un tulkošanā arī vidusskolēniem.


Video filmēšanas studiju plānots izmantot gan jaunu tālmācības kursu satura izveidei, gan arī esošo studiju kursu modernizācijai un digitalizācijai. Jaunajā studijā ir pieejams tehniskais aprīkojums kvalitatīva video un audio satura veidošanai, kā arī atbilstoša programmatūra izveidoto materiālu apstrādei. Studijā būs pieejama arī individuāla filmēšanas darba vieta, kurā ir dators, kamera, atbilstošs apgaismojums un mikrofons, nodrošinot ikvienam docētājam vieglāku un ērtāku vienkāršu video ierakstīšanu. Jauniegūtais tehniskais nodrošinājums ļaus veidot tiešsaistes seminārus, lekcijas, kā arī straumēšanu sociālajos tīklos, piemēram,
YouTube.

Studijā būs pieejama gaismas tāfele, kas ir izgaismots stikls, un ar tās palīdzību pasniedzējs varēs ērti uzrakstīt nepieciešamo informāciju uz tāfeles, neuzgriežot muguru studentiem. Video ierakstīšanu no diviem dažādiem leņķiem nodrošina divas videokameras ar lielisku tālummaiņu un ieraksta kvalitāti, kā arī viena spoguļkamera – mazāka apgaismojuma situācijām un tuvplānu filmēšanai. Audio ieraksta kvalitāti un daudzpusību nodrošina dažādu tipu profesionāla līmeņa mikrofoni, kurus pēc nepieciešamības var piestiprināt statīvam, kamerai, runātājam vai novietot uz galda diskusiju un sarunu ierakstīšanai. Studijas apgaismojumu nodrošina vairākas LED gaismas, kas ļauj pielāgot nepieciešamo apgaismojumu. Dabīgās gaismas bloķēšanai tiks izmantoti speciāli gaismas necaurlaidīgi aizkari. Iegādāta arī iekārta, kuru iespējams piestiprināt pie kameras un kas attēlo scenāriju un runas tekstu, tādējādi runātājam nav jānovēršas un viņš var tekstu lasīt, tieši skatoties kamerā.

Video filmēšanas studija izveidota projekta Nr. UIA03-250 “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas/ Next Generation Micro Cities of Europe” ietvaros.

 

17.05.2021. / Autors: Ventspils augstskola / Foto: Ventspils Augstskola