Priekšvēlēšanu laikā Ventspilī lielās tirāžās izdots anonīms preses izdevums, kurā sliktā gaismā parādīti Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības saraksta kandidāti, savukārt – pozitīvi atspoguļots pašlaik apcietinājumā esošais domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Kā noskaidrojis LTV raidījums de facto, avīzes izdošanas apstākļus tagad izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Šīs pašvaldību vēlēšanas Ventspilī ir unikālas un vienlaikus absurdas ar to, ka pilsētā valdošās partijas Latvijai un Ventspilij līderis Lembergs kandidē ar pirmo numuru, kaut arī atrodas apcietinājumā saskaņā ar pirmās instances tiesas spriedumu.

«Tas, vai Lembergs ir cietumā, nemaina neko. Te ir bezgaumīgs, autoritārs režīms. Tas turpinās. Ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana turpinās,» pauž opozīcijas politiķis Ģirts Valdis Kristovskis, kurš vada Jaunās vienotības un Latvijas Reģionu apvienības kopējo sarakstu.

Kā iepriekš portālam BNN stāstīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis: «Faktiski jau tagad ir konstatējams, ka Ventspils pilsētas domes vēlēšanas ir «nozagtas», jo Ventspils pilsētas domes 2021.gada pirmsvēlēšanu laikā tiek rupji pārkāpts likums – administratīvais resurss tiek izmantots vēl nebijušā apmērā, izdoti arī anonīmi «melnā PR» izdevumi.»

De facto izdevās iegūt trīs šīs avīzes numurus. Izdevumos ar nosaukumu Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta nekur nav norādīts ne izdevējs, ne tirāža. Saskaņā ar likumu šāda slēpta aģitācija ir aizliegta. 

«KNAB apliecina, ka pievērsis uzmanību un saņēmis vairākus signālus par konkrētā priekšvēlēšanu aģitācijas materiāla, proti, avīzes, izplatīšanu. Ievērojot, ka šāda priekšvēlēšanu aģitācijas izpausme pirmšķietami liecina par slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju, KNAB pašlaik veic apstākļu noskaidrošanu,» LTV raidījumam atbildēja birojā. 

Lemberga partijas pārstāvis Jānis Vītoliņš de facto apgalvoja, ka viņam nav zināms, kas anonīmo avīzi izplatījis.

Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, atkarībā no apmēra, paredzēta gan administratīvā, gan kriminālatbildība.

 

 

17.05.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs