Ventspils augstskola ir starp tām piecām augstskolām, kas vienojušās apvienot spēkus risinājumu meklēšanā Covid-19 krīzes pārvarēšanai, Ventspilnieks.lv pastāstīja iniciatīvas autoru – Rīgas Tehniskās universitātes pārstāve Lāsma Vaivare.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte, Latvijas Jūras akadēmija, Liepājas Universitāte un Ventspils Augstskola vienojušās par kopēju rīcību Covid-19 krīzes seku apturēšanai un izveidojušas triecienprogrammu CrisisLab. Tajā varēs iesaistīties visu Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti, lai izstrādātu risinājumus pašvaldību un valsts sektora, industriju, nevalstisko organizāciju problēmsituācijām, kas radušās vai var rasties globālās pandēmijas, ārkārtas stāvokļa un noteikto pārvietošanās, pulcēšanās un sociālās distancēšanās ierobežojumu dēļ, stāsta Vaivare.

Latvijas augstskolu studenti divu nedēļu laikā izstrādās risinājumus Covid-19 krīzes pārvarēšanai izglītības, veselības aprūpes, uzņēmējdarbības un drošības organizācijām un uzņēmumiem, piedāvājot rīkus un metodes attālināta mācību procesa uzlabošanai, pacientu konsultēšanai neklātienē, ekonomiskās krīzes bremzēšanai un citām problēmām.

Plānots veidot studentu komandas, tām palīdzēs mentori un eksperti. Labāko risinājumu autori saņems naudas balvas. Kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

“Latvijas augstskolu studenti jau iepriekš ir pierādījuši, ka dažādās īsās programmās (hakatonos) ir spējuši radīt un izstrādāt oriģinālus un praktiskus risinājumus, tāpēc Izglītības un zinātnes ministrijas iesaistīšanās CrisisLab projektā ir likumsakarīga. Esam pārliecināti, ka studentu projektu grupas ar savām idejām, radošu pieeju un zināšanām radīs jaunus un lietderīgus risinājumus, lai pilnveidotu attālinātā mācību procesa iespējas skolās, augstskolās un arī mūžizglītībā. Novēlam, lai studentu radītās inovācijas ir noderīgas ne tikai Covid-19 krīzes laikā, bet nākotnē kļūtu par pilnvērtīgiem un plaši pielietojamiem risinājumiem izglītības sistēmā,” saka IZM Struktūrfondu departamenta direktore Santa Šmīdlere.

17.04.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay