Ikgadējā skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 par aizvadītā gada labāko publisko jaunbūvi ir atzīta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēka, portālam Ventspilnieks.lv pavēstīja Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība.

Publiskās jaunbūves nominācijā Ventspils jaunā centra galvenais objekts – ēka, kurā atrodas koncertzāle Latvija, ieguva pirmo vietu, apsteidzot Ādažu sākumskolas ēku un Latvijas Universitātes Zinātņu māju, bet trešajā vietā palika Rīgā esošais milzīgais tirdzniecības centrs Akropole, Māra Štromberga BMX trase Valmierā un Business Garden Rīga Mārupē.

Savukārt galveno balvu absolūtajā vērtējumā jeb kā gada labākā būve Latvijā ir atzīta kultūrtelpa Hanzas perons, kas atrodas Rīgā.

“Skatē pieteiktās būves spilgti atspoguļo tendences nozarē. Šogad varam secināt – ikviens pieteiktais un žūrijas novērtētais objekts neatkarīgi no apjoma ir nozīmīgs savā vietā un pielietojumā. Tāpēc ikvienas skatei pieteiktās būves īpašnieki, arhitekti, projektētāji, konstruktori, būvnieki un iemītnieki var būt gandarīti – nominētie objekti ir ar izcilu nozīmi un kvalitāti,” komentēja skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, kurš ir Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents.

Kopumā skates laureāti nosaukti astoņās nominācijās. Visi žūrijas vērtētie objekti pieteikti skates gadagrāmatā.

17.04.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto