Ventspils augstskolas jaunais rektors kļūs zināms 11.janvārī

1410

Trešdien, 11.janvārī, notiks Ventspils augstskolas rektora vēlēšanas. Vakantajam Ventspils augstskolas rektora amatam ir pieteikušies pieci pretendenti.

Vakantajam Ventspils augstskolas rektora amatam pieteicās Jānis Caune, Sergejs Hiļķevičs, Kārlis Krēsliņš, Aivars Lasmanis un Gita Rēvalde. Saskaņā ar Ventspils augstskolas rektora vēlēšanu nolikuma prasībām ir izvērtēta visu pretendentu atbilstība rektora amatam, kā arī organizētas viņu tikšanās ar Ventspils augstskolas personālu.

Pēc Rektora vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja ziņojuma noklausīšanās visiem izvirzītajiem rektora amata pretendentiem vēlreiz tiks dota iespēja uzrunāt Satversmes sapulci un atbildēt uz Satversmes sapulces locekļu jautājumiem. Pēc tam ir paredzēts laiks debatēm un arī pašām rektora vēlēšanām, kas notiks saskaņā ar Satversmes apstiprinātu nolikumu.

Ievēlētais rektors sāks pildīt amata pienākumus pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā. Ja neviens no pretendentiem netiek ievēlēts, tad Satversmes sapulce divu mēnešu laikā rīko atkārtotas rektora vēlēšanas.