Ventspils autobusos ievieš elektroniskās braukšanas kartes

914

Sākot ar aprīļa mēnesi, Ventspils pusē sabiedriskā autobusa kustības ikdienā ienāk jaunums – tās ir elektroniskās braukšanas kartes, kuras būs derīgas tikai braucieniem Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta līnijās.

Pašvaldības uzņēmumā Ventspils reiss pastāstīja, ka līdz ar šo jauninājumu ventspilniekus, tuvākās apkārtnes iedzīvotājus no novada ciemiem un pilsētas viesus sagaida vēl viens jaunums. Ventspils sabiedriskā transporta maršrutos būs jauns biļešu veids – universālā braucienu skaita biļete. Tā būs derīga jebkurā pilsētas maršrutā pilsētas administratīvās teritorijas robežās. Līdzīgi kā e-talona sistēma galvaspilsētā Rīgā, ar šo biļeti pasažieri varēs iegādāties uzreiz 10, 20, 40 vai pat 60 braucieniem. Tiesa, jāņem vērā, ka iegādātā biļete nebūs derīga bezgalīgi. Kartei iegādātie braucieni būs jāizmanto 90 dienu jeb trīs mēnešu laikā kopš to iegādes brīža.

Arī šīs kartes un braucienu iegādes kārtība ir atšķirīga. Universālo braucienu karti varēs iegādāties un papildināt Ventspils autoostas kasē ar jebkāda braucienu skaita daudzumu, savukārt karti desmit braucieniem varēs nopirkt arī pie autobusa vadītāja, norādīja Ventspils reisā.

Līdz ar aprīļa sākumu pasažieriem ir jārēķinās arī ar to, ka vecās kartona mēnešbiļetes nu piederēs vēsturei. Ar 1.aprīli sāksies pakāpeniska pāreja uz elektroniskām plastikāta mēnešbiļetēm. Līdzīgi kā galvaspilsētā Rīgā, arī Ventspilī šīs kartes varēs padarīt arī personalizētas, taču to varēs darīt pēc brīvas izvēles. Turklāt tādas būs arī obligātas atsevišķām personu grupām, kas sabiedrisko transportu izmanto kopā ar pilsētas pašvaldības sniegtām atlaidēm. Piemēram, tie ir skolēni, studenti un daudzbērnu ģimeņu vecāki.

Uzņēmumā uzver, ka pirmajā reizē šī karte tiks izsniegta bez maksas, taču tad, kad būs nepieciešams izveidot jaunu pēc tās nozaudēšanas vai nolietošanas, pasažieriem nāksies šķirties no četriem eiro. Tas gan attiecas tikai uz personalizētajām mēneškartēm, jo tie, kuri vēlēsies palikt “anonīmi”, maksa par pirmreizēju izņemšanu tiks noteikta viena eiro apmērā.

Noteikts, ka vienas šādas kartes derīguma termiņš būs trīs gadi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils reiss