Ventspils bērnudārzos veidos jaunus rotaļu namiņus

1327
Foto: Ventspils dome
Foto: Ventspils dome

Ventspils pilsētas dome atbalstījusi Izglītības pārvaldes lūgumu par kopējo summu 4 500 eiro iegādāties 24 rotaļu namiņus pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs grupiņās, kuras apmeklē bērni no pusotra līdz trīs gadu vecumam.

3.janvārī tika atklāta jaunā Cālēnu grupiņa bērniem no pusotra gada vecuma. Šī grupiņa dāvanā no pilsētas saņēma rotaļu namiņu, kuru bērni nekavējoties sāka apdzīvot jau atklāšanas pasākuma laikā. Izglītības pārvalde jau nedēļu vēlāk no pirmsskolas izglītības iestādes Vāverīte saņēma aicinājumu iegādāties šādus rotaļu namiņus arī citās Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņās.

Šādas rotaļu ierīces bērniem, īpaši pusotra līdz trīs gadu veciem bērniem, veicina saskarsmes prasmes, veido izpratni par sociālajām lomām, sekmē bērnu kustību un sīkās motorikas attīstību. Rotaļu namiņi ir daudzfunkcionāli – tie ir izmantojami gan mācību procesā, gan ārpusnodarbību laikā. Rotaļu mājiņas rada grupā mājīgu un rotaļīgu atmosfēru, kas ir ļoti svarīgi, jo grupas vide ir būtiska, lai mazie bērni veiksmīgāk adaptētos pirmsskolas izglītības iestādē un justos labi, skaidroja pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Oskars Tērvids.