Sporta pasākumu rīkošanai šogad dome atvēlējusi 195 000 eiro

1213

Ventspils pilsētas dome atvēlējusi 195 000 eiro dažādu sporta pasākumu rīkošanai un norisei pilsētā šogad. Programmas ietvaros plānots nodrošināt pašvaldības līdzfinansējumu 37 sporta sacensībām Ventspils pilsētā.

Augsti novērtējot olimpiskā čempiona šķēpa mešanā Daiņa Kūlas ieguldījumu sportā, jau 37.reizi notiks viņa vārdā nosauktās starptautiskās šķēpa mešanas sacensības Ventspils šķēpi ar Latvijas labāko un Eiropas līmeņa sportistu dalību.

Latvijas labākos sportistus 2017.gadā varēs vērot Latvija čempionātos pludmales volejbolā, vieglatlētikā U-18 un U-20 grupās, taekvondo, triatlonā, virves vilkšanā, loka šaušanā, frisbijā un citos sporta veidos.

Jau sesto reizi Ventspilī notiks starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls Ghetto Games 20 sporta veidos, kas pulcēs 1500 dalībniekus no 20 valstīm.

Jau tradicionāli Piedzīvojumu parkā notiks supermotokross, kurā būs iespējams vērot Latvijas labākos motobraucējus, kā arī redzēt pasaules klases dalībnieku paraugdemonstrējumus un šovu frīstailā.

Aizraujošas cīņas skatītājiem būs iespējams vērot Baltijas Olimpiskā kausa taekvondo un Ventspils atklātajās kikboksa sacensībās. Kērlinga līdzjutēji varēs apmeklēt starptautiskas sacensības Ventspils kauss kērlingā.

Piedzīvojumu parka BMX trasē tiks aizvadītas starptautiskas BMX sacensības ar labāko Latvijas un kaimiņvalstu braucēju līdzdalību un starptautiskas sacensības veikbordā.

Otro gadu notiks Ventspils Piedzīvojumu parka maratons, kas pulcēs dalībniekus no tuvākām un tālākām valstīm, kurā piedalīsies arī spēcīgākie Latvijas skrējēji.

Ventspilī ar pirmo Vivus MTB kalnu riteņbraukšanas posmu tiks atklāta Latvijas kalnu riteņbraukšanas sezona. Tenisa kortos skatītājiem būs iespējams vērot starptautiskas tenisa sacensības junioriem, kurās piedalīsies dalībnieki no 14 valstīm.

Jūras svētkos jaunajā pludmales volejbola stadionā notiks Jūras kausa izcīņa pludmales volejbolā, bet pilsētas svētkos tiks noskaidrots Latvijas spēkavīru čempionāta Ventspils posma uzvarētājs. Savukārt, lidostā notiks Latvijas čempionāts dragreisā.

Lai rosinātu jauniešu interesi par sportu un Olimpisko kustību plānota Olimpiskā diena, kurā ik gadu piedalās vairāk kā 4000 vispārizglītojošo skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, Ventspils Tehnikuma audzēkņi un Ventspils Augstskolas studenti.

Pašvaldības līdzfinansējums tiks nodrošināts arī Ventspils pilsētas čempionātiem hokejā, basketbolā, volejbolā, pludmales volejbolā, futbolā, telpu futbolā un tenisā.

Veselīga dzīvesveida sekmēšanai plānots velobrauciens pa pilsētas ielām, Vislatvijas nūjošanas festivāls, sporta programma Nāc un sporto!, sporta aktivitātes senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.