No 12. janvāra Ventspils bibliotēka un tās struktūrvienības atsāk grāmatu un žurnālu bezkontakta izsniegšanu lasītājiem noteiktā kārtībā.

Pasūtīt interesējošo lasāmvielu iespējams trīs veidos –  elektroniskajā katalogā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx, rakstot uz e-pasta adresi biblioteka@ventspils.lv vai pa telefonu (Galvenajai bibliotēkai uz tālr. numuru 63627364, pārējām bibliotēkas struktūrvienībām uz tālr. numuriem, kas norādīti bibliotēkas mājaslapā  http://biblioteka.ventspils.lv/kontakti/). Ar tiem lasītājiem, kuri pasūtījumu veic elektroniskajā katalogā vai e-pastā, Ventspils bibliotēkas darbinieks sazināsies telefoniski, lai vienotos par konkrētu grāmatu saņemšanas laiku.

Tāpat kā pirmās ārkārtējās situācijas laikā pagājušā gada pavasarī, grāmatas un žurnālus lasītāji varēs saņemt iepriekš sagatavotu paciņu veidā bibliotēkas priekštelpā (vējtverī) vai ārpusē pie ieejas.

Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema un Ventspils Augstskolas bibliotēkās grāmatu bezkontakta izsniegšana notiks darba dienās no plkst.9.00 līdz 18.00, Mūzikas bibliotēkā – no plkst.9.00 līdz 17.00. Medicīnas bibliotēka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir slēgta.

Ventspils bibliotēka atgādina, ka izlasītās grāmatas un citus bibliotēkā saņemtos materiālus jebkurā laikā iespējams ievietot grāmatu nodošanas kastēs, kas atrodas ārpusē pie Galvenās bibliotēkas Akmeņu ielā 2 un pie Pārventas bibliotēkas Tārgales ielā 4.

Ventspils bibliotēka piedāvā ikvienam interesentam reģistrēties bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem, apmeklējot bibliotēkas tīmekļa vietni www.biblioteka.ventspils.lv un aizpildot elektronisko anketu sadaļā “Reģistrējies attālināti”.

Attālinātie pakalpojumi sniedz iespēju no mājām vai no jebkuras citas vietas, kur pieejams internets, elektroniskajā katalogā pasūtīt grāmatas un pagarināt to atdošanas termiņus, izmantot bibliotēkā abonētās datubāzes – Letonika, EBSCO, Britannica, par kurām plašāku informāciju atradīsi ŠEIT, un lasīt grāmatas 3TD E-grāmatu bibliotēkā www.3td.lv. Tāpat aicinām izmantot #Ēkultūra digitālos resursus (filmas, raidījumu un teātra izrāžu ierakstus, virtuālās izstādes u.c.) ŠEIT.

Ventspils bibliotēka piedāvā arī iespēju e-pastā saņemt dažādu informāciju: novadpētniecības materiālus, uzziņas, rakstu kopijas u.c.

 

12.01.2021. / Autors: Ventspils bibliotēka  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs