Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi aizņēmuma līgumu AS Danske Bank, kas pilsētas brīvostas pārvaldei piešķīrusi kredītlīdzekļus 5,3 miljonu eiro apmērā jaunas ražošanas ēkas būvniecībai Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā, pavēstīja brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

Ar Danske Bank noslēgtais kredītlīdzekļu piesaistes līgums paredz, ka Ventspils brīvosta kredītu atdos 15 gadu laikā, aizdevuma procentiem un ar kredīta noformēšanu saistītajiem izdevumiem izlietojot 825 960 eiro.

Kā norādīja brīvostas pārvaldes pārstāve, par jauno ražošanas ēku jau ir noslēgts nomas līgums ar elastīgo iepakojumu ražotāju AS Immer Digital. Ražošanas ēku 6000 kvadrātmetru platībā būvēs līdzās Ventspils Tehnoloģiju centram, kur jau pašlaik Immer Digital nomā lielāko daļu telpu. Šobrīd noris ēkas projektēšanas darbi. Konkursu par ēkas būvniecību plānots izsludināt nākamā gada pavasarī, bet būvniecību sākt – vasaras sākumā. Uzņēmums darbu jaunajā ēkā varētu sākt 2019.gada otrajā pusē, skaidroja Ieviņa.

Ukrainas kapitāla uzņēmums Immer Digital dibināts 2015.gada beigās ar mērķi Ventspilī ražot elastīgo iepakojumu pārtikas un nepārtikas precēm. Elastīgo polimēru iepakošanas materiālu rūpnīca Ukrainā Immer Ukrplastic nodrošina ražošanas ciklu no granulām un krāsām līdz gataviem materiālu ruļļiem un maisiem. Immer Ukrplastic klientu vidū ir starptautiski uzņēmumi kā Coca Cola, Nestle, Kraft un daudzi citi.

AS Immer Digital pamatkapitāls ir 1,406 miljoni eiro. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija nepilni 20 tūkstoši eiro un zaudējumi 255 878 eiro, liecina Firmas.lv dati.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA