Ietekmīgā finanšu izdevuma The Financial Times grupas daļa FDI Intelligence jaunākajā publikācijā par brīvajām ekonomiskajām zonām nosaukusi Ventspils brīvostu par labāko vietu lielo nomnieku biznesa attīstībai pasaulē un otru labāko vietu mazo un vidējo komersantu biznesa attīstībai Eiropā, pavēstīja Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa.

Viņa stāsta, ka Ventspils brīvostai piešķirtas arī speciālbalvas par eksporta veicināšanu, klāsteru attīstību, pārrobežu sadarbību, ražošanas paplašināšanos, infrastruktūras attīstību un atbalstu jaunuzņēmumiem.

FDI Intelligence šādus pētījumus veic katru gadu ar mērķi identificēt perspektīvākās teritorijas gan kopumā pasaulē, gan katrā reģionā atsevišķi. Šogad pētījumā iekļautas 85 speciālās ekonomiskās zonas visā pasaulē. Arī iepriekš Ventspils brīvosta šajos pētījumos saņēmusi augstu atzinību.

Par perspektīvāko brīvo ekonomisko zonu pasaulē 2019.gadā atzīta DMCC Apvienotajos Arābu Emirātos, aiz sevis atstājot Katovices Speciālo ekonomisko zonu Polijā.

Liepājas speciālā ekonomiskā zona saņēmusi balvu par aviācijas attīstību, kā arī speciālbalvas par infrastruktūras attīstību un ostas attīstību. Savukārt Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona saņēmusi speciālbalvas par biznesa stimulēšanu un talantu piesaisti.

17.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: BATL