Ventspils pilsētas svētku uguņošana izmaksās 23 601 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja pieejamā informācija. Tas ir nedaudz mazāk nekā pagājušajā gadā un joprojām daudz vairāk nekā citas lielās pilsētas Rīgu ieskaitot.

Aivars Lembergs otrdien preses konferencē stāstīja, ka Ventspils svētku uguņošana izmaksā dārgāk nekā uguņošanas pasākumi, ko rīko citas pašvaldības, taču tas ir skaidrojams ar uguņošanas jaudu. Ventspilī uguņošana būšot spēcīgāka un jaudīgāka – ja citur tiekot šautas raķetes, kuru lādiņa diametrs ir līdz 150 milimetriem, tad Ventspils uguņošanai paredzēto raķešu lādiņa diametrs esot līdz 300 milimetriem. Lembergs salīdzināja Ventspils un Rīgas salūtus kā mersedesu un zaporožecu – Ventspilī tas esot īsts mersedess, bet Rīgā kā tikai nospodrināts zaporožecs.

Zīmīgi, ka uguņošanu atkal nodrošinās SIA International Fireworks Design, kas Ventspilī rīkojusi svētku uguņošanas gadu mijā, pilsētas un valsts svētkos pēdējo gadu laikā, to pašu arī Rīgā. Starpība ir bijusi tikai tā, ka Rīgā piemēram gadu mijas svētku salūtu izmaksas bijušas par 5 tūkstošiem eiro lētākas, bet Liepājas pilsētas pašvaldība gadumijas uguņošanai tērēja tikai 4590 eiro.

Autors: LETA/Ventspilnieks.lv / Foto: LETA