Otrdien, 30.jūnijā, Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ikgadējā Kongresā tika apstiprināts LHF 2019.gada finanšu pārskats, pārvēlēta LHF izpildinstitūcija, kā arī uzņemti jauni LHF biedri un LHF biedru kandidāti. Kā līdz šim nebijis notikums visā LHF pastāvēšanas laikā jāmin LHF biedra kandidāta pretendenta – biedrības “Ventspils Hokeja Savienība” neapstiprināšana biedra kandidāta statusam. 

Kongress vienbalsīgi par LHF prezidentu atkārtoti ievēlēja Aigaru Kalvīti. Par valdes locekļiem tika ievēlēti: Valentīns Bļugers, Viesturs Koziols, Edgars Buncis, Oskars Mors, Māris Martinsons un Ralfs Bukarts, bet par valdes locekļu kandidātiem: Aivars Zeltiņš, Oļegs Sorokins un Armands Šteinbergs.

LHF prezidents A.Kalvītis sniedza atskaites ziņojumu, ar uzrunu uzstājās LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kurš uzsvēra sporta nozares nozīmību un novēlēja veiksmi visiem hokeja dzīves veidotājiem. 2021.gada Pasaules Čempionāta Hokejā orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis informēja par gaidāmajiem hokeja svētkiem nākamā gada pavasarī un līdz šim paveikto, ziņojumu sniedza arī LHF finanšu direktors Andris Aniņš un LHF revidenti.

Kongresā – Ventspils hokejam svarīgs notikums

Kongresa 35 delegātiem nepiekrītot, LHF biedra kandidāta statusam netika apstiprināta biedrība “Ventspils Hokeja Savienība”, kura, kā zināms, pretendēja uz Ventspils bērnu un jauniešu hokeja dzīves vadīšanu pašvaldības sporta skolas vai tradīcijām un panākumiem bagātā HK “Venta 2002” vietā.

LHF biedra kandidāta pretendenta neapstiprināšana LHF biedra kandidāta statusam ir unikāls gadījums LHF vēsturē. 

Kādi bija katra Kongresa delegāta argumenti nav zināms. Iespējams, Kongresa delegātu vairākumam nebija pieņemama LHF biedra kandidāta pretendenta līdzšinējā rīcība, kura ir pretrunā LHF biedra kandidāta pretendenta rakstiski dotajam solījumam atzīt LHF statūtus un apņemties ievērot tos, kā arī pildīt LHF lemjošo institūciju apstiprinātos noteikumus, nolikumus un pieņemtos lēmumus.

Iespējams, delegāti novērtēja arī ilgadējā LHF biedra HK “Venta 2002” līdzšinējo veikumu, tiem simpatizē HK “Venta 2002” ilglaicīgā mērķtiecība un centieni panākt Ventspils bērnu un jauniešu hokeja atzīšana par sporta veidu, tā stabilitātes un tālākas attīstības vārdā nodrošinot sporta veida statusam atbilstošu pašvaldības un valsts finansiālo atbalstu, perspektīvā Ventspils bērnu un jauniešu hokeja dzīvi nodrošināt Ventspils pašvaldības (vēlams, kopā ar LHF) veidotas sporta skolas – hokeja akadēmijas ietvarā.

Pēc LHF Kongresa lēmuma, Ventspils hokeja samniecībā vajadzētu iestāties stabilitātei, tas būtu jārespektē visām iesaistītājām pusēm: Ventspils pašvaldībai, sporta skolai “Spars”, SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””, abiem klubiem, treneriem, spēlētājiem un to pārstāvjiem.

LHF Kongresam kopumā reģistrējās 44 biedri ar balstiesībām un seši bez iespējas balsot. Kongresā tika uzņemti seši biedru kandidāti. LHF valdes locekļa statusu zaudēja Edgars Jansons un Armands Šteinbergs.

1.07.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LHF