Šodien paziņoto trešā Latvijas e-indeksa laureātu vidū trīs pašvaldību vidū iekļuvusi arī Ventspils pilsēta, kas e-vides novērtējumā atzīta par labāko republikas mēroga pilsētu vidū. Ventspils pilsēta pirmo reizi ieguvusi šādu novērtējumu.

Mazo pašvaldību vidū (nav vairāk par 7000 iedzīvotāju) labākais ir Rundāles novads, bet lielo novadu grupā par labāko atzīts Siguldas novads.

Valsts iestāžu vērtējumā uzvarēja Uzņēmumu reģistrs, savukārt ministriju grupā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Iepriekšējos divus gadus par labāko pašvaldību republikas mēroga pilsētu vidū atzina Valmieru.

E-indekss ir virtuālās vides novērtējums valsts pārvaldes institūcijās un pašvaldībās. Tas sniedz priekšstatu, cik aktīvi un savai situācijai atbilstoši iestādes un pašvaldības izmanto mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sniegtos risinājumus, lai veicinātu sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem un komersantiem.

Latvijas pašvaldību e-indekss analizē pašvaldību īstenoto praksi e-pārvaldes un e-vides jomā. Dalība pašvaldību mērījumā ir brīvprātīga, un rezultātus tās varēs izmantot, lai apzinātu savu situāciju, salīdzinātu jau sasniegto ar citām pašvaldībām, kā arī iedvesmotos no citu labākajiem piemēriem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA