Autors: Ventspilnieks.lv

Ventspils Lielajā laukumā pērnvasar atklātā jaunā strūklaka Fregate Valzivs kļuvusi par Latvijas Būvniecības gada balvas laureāti, iegūstot apbalvojumu tehnologiju un dizaina inovāciju balvas nominācijā.

Konkursā, kura svinīgajā apbalvošanas ceremonijā sumināja Latvijas gada labākās būves un būvniekus, Ventspils pilsēta kopumā saņēma trīs apbalvojumus. Pirmo vietu nominācijā Gada jaunais inženieris piešķīra Vetspils pilsētas pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde Investīciju daļas vadītājam Raido Blumbergam, savukārt nominācijā Jaunbūve – sabiedriskā ēka trešo vietu ieguva Zinātnes un tehnoloģiju muzejs Kurzemes Democentrs.

Konkursam kopumā tika pieteikti 88 objekti, aptverot daudzveidīgu ēku tipoloģiju, kas ir vismaz divas reizes vairāk kā citos ēku konkursos Latvijā un atšķirībā no citiem būvju konkursiem ir iespējams pieteikt būves, kuras Latvijas pilsoņi un uzņēmumi būvējuši arī ārvalstīs. Konkursa objektu amplitūda – ievērojama augstceltne un liela sabiedriskā pirts, skolas un baznīcas, privātmāja un daudzdzīvokļu ēkas, vērienīgas ražotnes un mazas koka būves, stadioni un unikāla strūklaka un daudzi, daudzi citi.

Konkursam pieteiktos objektus vērtēja augsti novērtēta, kompetenta žūrija.