Vitol grupas uzņēmuma Ventspils nafta termināls apgrozījums pagājušajā gadā samazinājies par 15,9% un bija 52,842 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi par 22,3% – līdz 16,137 miljoniem eiro, liecina Firmas.lv dati.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2017.gadā Ventspils nafta termināls pārkrauto kravu apmērs samazinājās līdz 6,1 miljonam tonnu pretstatā 6,9 miljoniem tonnu 2016.gadā. Tostarp pa dzelzceļu un jūru transportēto produktu pārkraušanas apmēri pērn veidoja 2,6 miljonus tonnu, bet pa dīzeļdegvielas cauruļvadu – 3,5 miljonus tonnu.

Kompānijas vadība arī norāda, ka, samazinoties kravu apmēriem, Ventspils nafta termināls pērn optimizēja tehnoloģiskos procesus un procedūras, kā arī uzlaboja organizatorisko efektivitāti, lai pielāgotos mainīgajiem tirgus apstākļiem saistībā ar mazākiem kravu apmēriem.

“Sabiedrības 2018.gada saimnieciskās darbības mērķis ir pielāgoties kravu plūsmas/ampēru samazinājumam Baltijas jūras reģionā un optimizēt klientiem sniegto pakalpojumu daudzveidību. Lai paveiktu minēto, sabiedrībai jāpabeidz pašreizējie investīciju projekti, kas nodrošinās turpmāku nepārtrauktu peļņu nesošu attīstību tirgus vidē, kurā valda arvien lielāka konkurence,” teikts vadības ziņojumā.

2016.gadā Ventspils nafta termināls strādāja ar 62,855 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 13,191 miljons eiro.

Ventspils nafta termināls nodrošina tranzīta pakalpojumus – naftas un naftas produktu pieņemšanu no cauruļvadiem, dzelzceļa vagonu cisternām un no tankkuģiem, to uzglabāšanu un pārkraušanu. Kompānijas kapitālā 51% pieder Vitol meitaskompānijai Martank B.V. (Nīderlande), bet 49% – Vitol grupā ietilpstošajai Eurotank Holding Sarl (Šveice).

Autors: LETA / Foto: Ventspils nafta termināls