Par pagājušā gada labāko un populārāko darba devēju Kurzemes reģionā kārtējo reizi atzīts uzņēmums SIA Ventspils nafta termināls, liecina Top darba devējs 2019 kampaņas rīkotāju CV-Online Latvia sniegtā informācija.

Balsošanā par Kurzemes reģiona darba devējiem piedalījās 42,8% no visiem respondentiem, kuri ņēma dalību plašajā aptaujā. Labākās darbavietas titulu titulu jau kārtējo reizi ieguva tieši SIA Ventspils nafta termināls, par kuru nobalsoja 24,6% Kurzemes aptaujas dalībnieku. Jāatzīmē, ka tas ir vērā ņemams pieaugums, jo pērn aptaujā par šo uzņēmumu nobalsoja 19,5% respondentu, bet vēl pirms gada – tikai 15,2%. Interesanti atzīmēt, ka kopš šīs aptaujas sākuma tieši SIA Ventspils nafta termināls ir atzīts par labāko darbadevēju Kurzemē katru gadu.

Nākamajās trijās vietās ir trīs Liepājas reģiona uzņēmumi – SIA Lauma Fabrics, kas ražo sieviešu apakšveļu ir veiksmīgs produkcijas eksportētājs uz ārvalstīm, būvniecības nozares viens no lielajiem spēlētājiem AS UPB, kā arī SIA Kurzemes Gaļsaimnieks.

Patīkams pārsteigums ir piektajā vietā esošā Ventspils uzņēmuma AS Diāna panākums. Par šo uzņēmumu nobalsoja 4,3% no visiem Kurzemes aptaujas dalībniekiem, tikai nedaudz atpaliekot no ceturtās vietas.

Absolūtajā vērtējumā SIA Ventspils nafta termināls ierindojās dalītā 30. vietā, saglabājot pērn iegūtās pozīcijas.

No Ventspils uzņēmumiem Kurzemes reģionā iepriekšējos gados labāko pieciniekā ir pabijis arī SIA Ostas celtnieks (2017), AS Ventspils tirdzniecības osta (2016, 2015, 2014) un AS Ventbunkers (2015).

Latvijas mērogā labākā darba devēja statusu joprojām saglabāja AS Swedbank, kuru spontāni kā pirmo iekārojamāko darba devēju minēja vairāk nekā 6,4% no visiem aptaujas respondentiem. Otrajā vietā ir AS Accenture Latvijas filiāle, kas pakāpusies par vienu vietu uz augšu. Trešajā vietā labāko darba devēju vidū ir SIA Latvijas Mobilais telefons, kas pakāpies par četrām pozīcijām. Tālāk seko AS Latvenergo (+1), SIA Evolution Latvia (+22) un SIA BITE Latvija (+32).

06.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: CV-ONLINE LATVIA publicitātes foto