“”Ventspils nafta” termināls” pērn izdevies kāpināt apjomu par 4%

736

Par spīti sarežģītam laikam naftas produktu tranzīta segmentā, SIA Ventspils nafta termināls pagājušajā gadā izdevies strādāt ar pozitīvu bilanci un savus pārkraušanas apjomus paaugstināt par 4%, sasniedzot 7,23 miljonus tonnu un saglabājot līdera pozīciju Ventspils ostā, liecina uzņēmuma publiskotie rādītāji par 2018. gadu.

“VNT ir spējis palielināt kravu plūsmu gan Ventspils ostas gan Latvijas mērogā pateicoties vairāku attīstības projektu realizācijai un veiktajiem procesu uzlabojumiem, kas esošajos sīvās konkurences apstākļos bija vērsti uz uzņēmējdarbības diversificēšanu un izaugsmi,” komentārā norāda uzņēmuma ģenerāldirektors Larss Panclafs. Viņš norāda, ka attīstības un investīciju plāna ietvaros pagājušajā gadā VNT ir sniedzis ievērojamu ieguldījumu vides standartu paaugstināšanai Ventspilī, uzstādot tvaiku savākšanas iekārtu un veiksmīgi izmantojot to kopš 1.jūnija. Pūles vainagojās ar rezultātiem – pagājušajā gadā terminālis ir pārkrāvis 7,23 miljonus tonnu naftas produkta, kas ir līdzvērtīgi 70% visu pārkrauto šķidru kravu apjomam Ventspilī jeb 48% visu pārkrauto šķidru kravu apjomam Latvijā, norāda VNT.

Uzņēmums veiksmīgi sadarbojies ar Ventspils Augstskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā, Biznesa augstskolu Turība un Latvijas Universitāti, vadot lekcijas, organizējot ekskursijas, atbalstot pasākumus un piedaloties karjeras dienās. Prakses ietvaros 25 studenti no Latvijas un ārzemēm ir guvuši reālu pieredzi dinamiskā uzņēmējdarbības vidē.

Palīdzību augstākiem sasniegumiem saņēmuši hokeja klubs VENTA 2002, volejbola klubs Ventspils, futbola jauniešu akadēmija Ventspils Olimpiskā cerība un Ventspils pilsētas vieglatlēti. Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai dāvināti modernākie mobilie asinsspiediena mērītāji, speciāla procedūru lampa, perfuzori un infuzomats, kā arī vēl virkne citas aktivitātes pilsētas labā.

Ilgtspējas indeksā VNT pagājušajā gadā ceturto reizi iekļuva Platīna kategorijā un saņēma apbalvojumu kā labākais darba devējs Kurzemē. Saņēma arī balvu kā ģimenēm draudzīgs komersants, saņēmis Zelta ķiveres apbalvojumu un citus. VNT Ventspils pilsētā ir lielākais nodokļu maksātājs transporta un uzglabāšanas nozarē, kā arī lielākais iedzīvotāju ienākumu nodokļa maksātājs uz vienu nodarbināto.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls