SIA Ventspils nafta termināls (VNT) savā teritorijā Ventspils ostā uzsāks tvaiku savākšanas iekārtu izbūvi, publiski paziņojusi pilsētas pašvaldība. Tā nodošana ekspluatācijā jānodod līdz nākamā gada 31.maijam.

Šāda tvaiku savākšanas iekārta ir nepieciešama, lai maksimāli novērstu smaku problēmu, kad notiek naftas produktu pārkraušanas operācijas. Iepriekš veikti grozījumi ostas noteikumos, kuri nosaka, ka Ventspilī ar naftas produktu iekraušanu kuģos strādājošiem uzņēmumiem līdz 2018.gada 31.maijam jāuzstāda speciālas iekārtas, kas savāc un utilizē tankkuģu iekraušanas laikā izdalījušos tvaikus. Pēc Ventspils domes ieskatiem, tvaiku savākšanas iekārtas samazinās piesārņojošo vielu un smaku apjomu.

Kā norādīja uzņēmumā, VNT jau ilgi strādā pie tvaiku savākšanas iekārtas uzstādīšanas Ventspils ostas teritorijā, lai to izmantotu kuģu kraušanas procesā. Tvaiku savākšanas iekārta ļauj ievērojami samazināt gaistošu organisko savienojumu emisijas gaisā, kas rodas, pārkraujot naftas produktus ostā. Tiesa, pēdējo piecu gadu laikā VNT centieni radīt sistēmas uzstādīšanai nepieciešamos apstākļus Ventspils brīvostā nav bijuši veiksmīgi, to apgrūtinājusi arī vajadzība pēc trešo pušu piekrišanas ostas zemes gabala izmantošanai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls