Ventspils novadā 4.maijā plaši atzīmēs Baltā galdauta svētkus

805

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, visā Latvijā norisināsies tradicionālie Baltā galdauta svētki. Kā ierasts, ar plašu programmu svētkus plānots svinēts arī Ventspils novadā, informēja novada pārstāve Marlena Zvaigzne.

Ances kultūras namā plkst. 18 uz tikšanos aicina pagasta amatierteātru aktieri, bet plkst. 21 paredzēta bezmaksas balle, kurā spēlēs grupa Savējie.

Piltenes kultūras namā plkst. 14 uzstāsies Ventspils dziedātāja Katrīna Bindere, būs apskatāma izstāde Mans hobijs un aizraušanās un tikšanās ar tās autoriem.

Vārves pagastā plkst. 11 pie sabiedriskā centra Ventavā notiks dziedātājas Ievas Akurateres koncerts. Būs arī vēlīnās brokastis, muzicēs Uldis Sils un Annija Spruģevica.

Popes muižas pagalmā plkst. 13 kopā ar folkloras kopu Pūnika varēs izdziedāt tautasdziesmas un ieklausīties Popes pamatskolas vēstures skolotājas Anitas Krūmiņas stāstījumā par Latvijas vēsturi.

Jūrkalnes tautas nama pagalmā plkst. 12 uz tikšanos aicina etnogrāfiskais ansamblis Maģie suiti un vidējās paaudzes deju kolektīvs Jūrkalne. Interesenti aicināti līdzi ņemt cienastu ar stāstu par bērnības garšu. Plkst. 14 sāksies pārgājiens pa dabas taku Rīvas lokos. Pēc pastaigas varēs baudīt zupu un sadziedāties ar muzikantu Arti Arāju.

Tārgales pagasta Ovīšos plkst. 16 pie latviskā simbola – Austras koka uzstāsies folkloras kopas Kāndla un kora Lība dziedātāji, skanēs dzejas kompozīcija, notiks orientēšanās tuvējā apkārtnē un varēs iet rotaļās.

Zlēku iemītnieki svētkos dosies ekskursijā: plkst. 9 izbraukšana no pagasta centra, dodoties vispirms uz Užavu un apskatot bāku, pēc tam ceļš vedīs uz Jūrkalni, novērtējot ekspozīciju Vētru muzejā, vēlāk Alsungas puse izejot Mežvidu labirintu un Žibgravas veselības taku, iegriežoties arī tējas namiņā.

Puzes kultūras namā plkst. 10 sākies koncerts, kurā uzstāsies pagasta pirmsskolēni un pamatskolas audzēkņi.

Usmas tautas namā plkst. 14 klātesošie risinās sarunas par dzīvi.

Užavas estrādē plkst. 12 užavnieki svinīgi atklās karoga mastu, uz galda tiks likti pašcepti žograuši un liepziedu tēja, skanēs tautasdziesmas, uzstāsies sieviešu vokālais ansamblis Saiva un Ziru amatierteātris, izrādot Anitas Pāvelsones lugu Dancis ap precībām.

Ugālē svētku koncertā Lai sedza tautu meita savu dziesmu galdautiņu satiksies folkloras kopas Urdava, pūtēju orķestra Ugāle, vidējās paaudzes deju kolektīva Spiekstiņi, bērnu deju kolektīva Sauleszaķīši un citi dalībnieki. Sākums plkst. 16.

Zirās svētkus svinēs 12. maijā, vienlaikus godinot arī māmiņas. Pasākumā, kas plkst. 14 sāksies tautas namā, uzstāsies Ziru amatierteātra dziedošie aktieri.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay