Piektdienas, 18.jūnija vēlā vakarā, plkst.23.07 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas no Liepājas, sniedzot atbalstu kolēģiem Ventspilī, Tārgales pagastā uz autoceļa Rīga-Ventspils fiksēja motocikla vadītāju, kurš atļauto 90 km/h vietā pārvietojās ar 204 km/h, liecina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes publiskotais video.
Līdz ar to ātrums tika pārsniegts par 114 km/h. Turklāt vīrietis uz motocikla pārvadāja arī pasažieri, pakļaujot briesmām ne tikai sevi, bet arī sievieti.
Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 km/h, ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 480 eiro un vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.
Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.
Policijas radaram ir opcija fiksēt pirmo braucēju vai arī ātrāko no visiem. Šajā gadījumā bija izslēgta iespēja, ka tiek fiksēts ātrākais no ātrumpārkapējiem, tāpēc tika konstatēts pirmais braucējs ar pasažieri, kurš pārvietojās ar 204 km/h.
21.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Video: Valsts policija