Ventspils novada pašvaldības ārkārtas sēdē ceturtdien deputāti nolēma neatbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālās reformas modeli. 

Kā sēdē norādīja pašvaldības vadība, ministrijas piedāvātais modelis izveidot jaunu administratīvo teritoriju ar centru Ventspilī ir juridiski nekorekts un netaisnīgs.

Sēdē arī izskanēja aicinājums ministrijai izpildīt Saeimas 2019. gada 21. martā paziņojumā Par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu uzdoto uzdevumu par konceptuālo ziņojumu par administratīvi teritoriālo iedalījumu konsultēties ar Ventspils novada pašvaldību, tādējādi ievērojot Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5. pantu un respektējot Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju konstitucionālās tiesības piedalīties pašvaldības darbā.

Deputāti arī neatbalsta un atzīst Ministru kabineta konceptuālā ziņojuma projektā paredzēto priekšlikumu par jaunas administratīvas teritorijas ar jaunu administratīvo centru izveidošanu par nepamatotu, nekvalitatīvu un virspusīgi izstrādātu un Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju interesēm neatbilstošu. Par pieņemto lēmumu Ventspils novada domes deputāti informēs Ventspils pilsētas pašvaldības domi, Ministru kabinetu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, Saeimu, tās frakcijas, Latvijas Valsts prezidentu, Latvijas Pašvaldību savienību.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja