Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas Ventspils ostā novērsušas divus gadījumus, kad noziedzīgā ceļā mēģināts pārvietot nelikumīgi cigaretes un alkoholu lielā apjomā – kopumā gandrīz 200 000 cigarešu un 69 litru alkohola, informē VID.

Vispirms 9.septembrī Ventspils ostā uz prāmja uzbraucošo transportlīdzekļu kontroles gaitā kravas mikroautobusā, ko vadīja kāds Lietuvas pilsonis, muitas kinologs ar darba suni atklāja cigarešu slēptuvi, kas bija izveidota aizmugures durvīs. Slēptuvē atradās 20 000 cigarešu Prince bez akcīzes markām un 136 320 cigaretes Winston ar Baltkrievijas akcīzes markām. Papildus tika izņemti arī 69 litri pašdarināta alkoholiskā dzēriena, kura paraugi nosūtīti ekspertīzes veikšanai uz Muitas laboratoriju.

Pēc tam 23.septembrī, pārbaudot kādu kravas automašīnu pirms uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas pilsētu Nīneshamnu, muitas amatpersonas kopā ar muitas kinologu un dienesta suni atklāja, ka kabīnē esošajā vadītāja guļvietā, matračos un zem tiem noslēptas cigaretes. Automašīnu vadīja Lietuvas pilsonis. Kontroles laikā izņemtas 39 960 cigaretes Marlboro ar Lietuvas akcīzes markām.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautajām precēm uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Abos gadījumos lietu materiāli nodoti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei, kur uzsākti kriminālprocesi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA