Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus Ventspils ostā un uz austrumu robežas, atklāja un izņēma 2,1 miljonus kontrabandas cigarešu, informēja VID.

Apjomīgo kontrabandas kravu muitnieki atklāja 7.jūnijā. Ventspils ostas muitas kontroles punkta amatpersonas, veicot transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu, padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu Lietuvā reģistrētu kravas automobili. Pavaddokumentos bija norādīts, ka tajā atrodas salikta krava – metāla skapji un minerālmēsli, ko bija plānots nogādāt Norvēģijā.

Automašīnas pārbaudes laikā par aizdomīgu saturu kravā norādīja dienesta suns, kurš izrādīja interesi par kravas nodalījuma priekšējo daļu. Atverot kravas telpu, muitas amatpersonas tajā konstatēja ar baltas krāsas iepakojamo materiālu aptītas kartona kastes. Attaisot vienu no kastēm, tajā tika konstatētas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Kopumā muitnieku ķēriens bija iespaidīgs. Kopumā muitnieki izņēma 2,1 miljonu cigarešu – 1,5 miljonus cigarešu Winston ar Baltkrievijas akcīzes markām un 600 000 cigaretes L&M bez akcīzes markām.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay