Lai arī gada pirmajos mēnešos bija vērojams ievērojams kravu apgrozījuma kritums attiecībā pret pagājušo gadu, kad Ventspils ostā bija vēsturiski viens no zemākajiem apgrozījuma apjomiem, gada turpinājumā šī starpība sāka sarukt. Tā kļuvusi arvien straujāka un šī gada oktobrī apgrozījums bija vairs tikai par 2,1% mazāks nekā līdzīgā laika periodā pērn. Ventspils ostā strādājošie termināļi un Ventspils brīvosta pauž neviltotu optimismu, ka gadu izdosies noslēgt ne vien “pa nullēm”, bet pat ar pozitīvu bilanci.

Ventspils ostā šī gada desmit mēnešos pārkrauts 16,961 miljons tonnu kravu, kas ir par 2,1% mazāk nekā pērn šajā periodā. Turklāt, ja paraugās mēneša griezumā, šogad oktobrī kravu apgrozījums attiecībā pret pagājušā gada oktobri bija par 71% lielāks, liecina Ventspils brīvostas publiskotie dati. Oktobrī sasniegtais rezultāts – 1,835 miljoni tonnu – ir šogad otrs ražīgākais mēnesis aiz aprīļa, kad pārkrāva 1,965 miljonus tonnu. Šis bija labākais oktobra mēnesis Ventspils ostā kopš 2012.gada, liecina brīvostas dati.

Visvairāk pārkrautas lejamkravas – 1,044 miljoni tonnu. Tām seko beramkravas 603 000 tonnu apmērā, kā arī ģenerālkravas, kas pārkrautas 229 000 tonnu apmērā. Jauns rekords Ventspils ostas vēsturē ir ar prāmjiem pārvadāto kravu apjoms.

Oktobrī Ventspils ostā apkalpoti 139 kuģi – 93 sauskravas kuģi un 46 tankkuģi.

Latvijas ostās kopumā šogad desmit mēnešos pārkrāva 55,332 miljonus tonnu kravu, kas ir par par 6,4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Satiksmes ministrijas apkopotie dati. Līderpozīcijā pārkrauto kravu apmēra ziņā šogad desmit mēnešos joprojām bija Rīgas osta, kurā pārkrāva 29,917 miljonus tonnu, kas ir par 6,5% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Seko Ventspils osta un Liepājas osta ar 6,246 miljonu tonnu, kas ir par 19% vairāk nekā gadu iepriekš.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA