Neskatoties uz ārkārtas stāvokļa noteiktajiem ierobežojumiem – valsts robežu slēgšanu pasažieru pārvadājumiem, kravu pārvadājumi turpinās notikt arī Ventspils ostā. Taču Ventspils brīvostas pārvalde prasa no prāmju operatora Stena Line pievērst pastiprinātu uzmanību drošības pasākumiem, lai novērstu COVID-19 strauju izplatīšanos, informēja brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa.

Brīvosta prasa no Stena line turpināt mērīt temperatūru kravas automašīnu vadītājiem gan pirms uzbraukšanas uz kuģa, gan pirms nobraukšanas, paaugstinātas temperatūras vai citu COVID-19 simptomu gadījumā autovadītāju uz kuģa neuzlaižot.

Ja kādam no autovadītājiem vai apkalpes locekļiem būs konstatēti vīrusam raksturīgie simptomi, par to nekavējoties jāinformē Ventspils brīvostas pārvaldes Kuģu satiksmes dienestu, kas sazinās ar Neatliekamās palīdzības dienestu.

Autovadītājiem ieteikts no prāmja ar auto doties tieši uz galamērķi, neapstājoties pilnīgi nevienā publiskā vietā, lai izvairītos no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem. Personīgās higiēnas vajadzībām, ja nepieciešams, autovadītāji visu diennakti var izmantot kravas prāmju termināli Ventspilī, kur pieejamas dušas, tualetes un karstā dzēriena automāts.

Stingri rekomendēts degvielas uzpildīšanai izmantot tikai pašapkalpošanās bezkontakta degvielas uzpildes stacijas.

“Vienlaikus aicinām ventspilniekus neizplatīt viltus ziņas par situāciju ostā un ņemt vērā, cik nozīmīgi ir nepalikt bez iespējām saņemt un piegādāt kravu. Ventspils brīvostas pārvalde izsaka pateicību un cieņu par ļoti svarīgo darbu, ko veic Stena Line darbinieki un automašīnu vadītāji. Cienīsim viens otru un ievērosim maksimālu piesardzību,” norāda brīvosta.

20.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com