Baltijas lielāko ostu vidū šā gada pirmajos trijos mēnešos pārkrauto kravu apjoma ziņā joprojām lielāko pieaugumu turpina demonstrēt Ventspils osta. Pateicoties Baltijas asociācijas Transports un loģistika (BATL) un tās uzņēmumu aktīvam darbam, cenšoties piesaistīt jaunas tranzīta kravas, Ventspils ostā trīs mēnešu laikā apgrozījums veidoja 7,099 miljonus tonnu, un tas ir par 16,7% vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauto kravu apmērs palielinājies visu triju Baltijas valstu ostās. No Baltijas valstu ostām visvairāk kravu pārkrāva joprojām Klaipēdas ostā Lietuvā, veidojot 10,303 miljonus tonnu jeb pieaugumu par 2,8%. Otrajā vietā bija Rīgas osta ar 9,307 miljonu tonnu apgrozījumu un kāpumu par 2,1%. Ventspils ir trešā, taču jau vairākus mēnešus turpina demonstrēt strauju kravu apgrozījuma pieaugumu un mērķtiecīgi tuvojas abām līderēm.

Baltijas valstu ostās kopumā trijos mēnešos pārkrauts 39,975 miljoni tonnu kravu, kas ir par 5% jeb 1,893 miljoniem tonnu vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn.

Īpaši nozīmīgi Ventspils ostas kravu pieauguma pieaugumā bijuši tieši BATL ietilpstošo uzņēmumu darbības rādītāji, kas kāpinājuši pārkrauto kravu apjomu par vairāk nekā 50%, bet atsevišķi uzņēmumi pat vairāk nekā divas reizes, jau iepriekš skaidroja BATL prezidente Inga Antāne. Piemēram, AS Ventbunkers šā gada trīs mēnešos kopā pārkrāvis par 14% vairāk kravu nekā gadu iepriekš, sasniedzot 850 tūkstošus tonnu. Beramkravu un ģenerālkravu stividors AS Ventspils tirdzniecības osta pārkrauto kravu apjomu audzējusi par 40% līdz 806 tūkstošiem tonnu. Vairāk nekā divas reizes kravu apjomi pieauguši ogļu terminālī AS Baltic Coal Terminal, sasniedzot 1,237 miljonus tonnu, kas ir par 111% vairāk nekā pērn.

Autor: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Lūka/LETA