Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pirmo reizi rīkotajā konkursā par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā vakar Rīgā notikušajā apbalvošanā par uzvarētāju atzina Ozolnieku novada pašvaldība, iegūstot augstāko konkursa komisijas vidējo vērtējumu otrajā kārtā no visām pašvaldību grupām. Republikas nozīmes pilsētu pašvaldību grupā, kurā arī uz balvu pretendēja Ventspils pilsēta, uzvarētāja laurus plūca Daugavpils pilsētas pašvaldība, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja VARAM.

Reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas novada pašvaldība. Savukārt pārējo 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība.

Konkursa galvenā uzvarētāja – Ozolnieku novada pašvaldība no VARAM balvā saņēma 20 000 eiro ģimenēm noderīgu pasākumu veikšanai 2018. gadā. Savukārt konkursa uzvarētājas katrā pašvaldību grupā saņem 10 000 eiro naudas balvu katra.

“Ozolnieku novada iedzīvotāju skaits ik gadu pieaug, un tas visspilgtāk apliecina, ka Ozolnieku novads ir lieliska mājvieta ģimenēm ar bērniem,” atzina Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš. “Pie mums ir svaigs gaiss, plaša dažādu sportisko aktivitāšu pieejamība, ērti gājēju celiņi pastaigām, daudz bezmaksas pasākumu un daudz jaunu cilvēku apkārt.”

“Latvijas jēga ir tikai tad, ja arī pēc 100 gadiem te skanēs latviešu valoda, godā tiks turēta mūsu kultūra un vērtības, ja skanēs mūsu bērnu smiekli un čalas. Tāpēc ir patiess lepnums piedalīties pašvaldību rīkotajos pasākumos ģimenēm, kuros ģimenes, jo īpaši daudzbērnu, tiek celtas godā. Bērni ir mūsu ilgtspējas un drošības garants,” tā savukārt norādīja VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Nav noslēpums, ka Ventspils pilsētas pašvaldība bija ļoti pārliecināta, ka viss laika gaitā ieguldītais darbs un īpaši plaši aktualizētā aktivitātes programma Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta rezultēsies galvenās balvas iegūšanā, tomēr kaut kas tomēr nav tik ļoti pilnībā apmierinājis žūrijas locekļus viņu vizītes laikā Ventspilī, kā konkursā augstāk novērtētajās pašvaldībās.

Pilnīgi tukšā Ventspils pilsētas pašvaldība nepalika, jo konkursa rīkotāji VARAM papildus izcēla arī citu pašvaldību veikumu dažādās jomās. Ventspils pilsēta no konkursa dalībniekiem tika atzīta par pašvaldību ar ģimenei draudzīgāko infrastruktūru. Mārupes novadā ir visvairāk jaundzimušo mazuļu un tiem daudzveidīgākais atbalsts, bet no konkursa dalībniekiem liels daudzbērnu ģimeņu skaits un tām sniegtais atbalsts ir Dobeles novada pašvaldībā.

Informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinājās iedzīvotāju balsojums, bet novembra otrajā pusē un decembra sākumā konkursa žūrija apmeklēja deviņas pašvaldības – konkursa finālistes, kas tika izvēlētas, pamatojoties gan uz iesniegtajiem datiem, gan iedzīvotāju balsojumu.

Konkursa finālistes republikas nozīmes pilsētu pašvaldību grupā bija Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Gulbenes, Siguldas un Tukuma novadu pašvaldības, savukārt pārējo 89 novadu pašvaldību grupā – Babītes, Olaines un Ozolnieku novadu pašvaldības. Konkursa uzvarētājas tika noteiktas, pamatojoties uz konkursa komisijas vērtējumu pēc vizītēm pašvaldībās.

Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā darbojās pārstāvji no VARAM, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, SIA Mammām un tētiem, Māmiņu klubs, biedrības Babyroom, biedrības Nākotnes fonds, sadarbības platformas Demogrāfisko lietu centrs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA